Essence All About Matt Fixing Powder

Merhaba,
Bugün sizlere Essence All About Matt Fixing Powder deneyimimden bahsedeceğim. Bu ürünü bulmakta epey zorlandım diyebilirim. Çok fazla talep gördüğünden raflarda bulmak imkansız gibi. Geldiği gibi bitiyor. Şansıma Watsons’da denk getirmiştim. Ancak artık Essence ürünleri Watsonslar’da bulunmuyor. Rosman ve Eve Shop’lara bakabilirsiniz. Essence All About Matt Fixing Powder’ı makyaja düşkün olupta denemeyen kalmamıştır herhalde. Herkes mucizevi bir ürün gibi bahsediyor. Pek çok blog yorumu bulabilirsiniz hakkında. Birde benim kaleminden dinleyin istedim.

Kendi sitesinden alıntı paylaşıyorum.

Eğer tercihin sıkıştırılmış pudra ise bu harika kompakt pudra tam sana göre! Cildini matlaştırmak için fondöten üstüne uygulayabilir ve makyajını tamamlayabilirsin. Mat, doğal ve pürüzsüz bir cilt için.

Essence All About Matt Fixing Powder
Essence All About Matt Fixing Powder

Kullanma amacım tabiki mat parlamayan bir cilt ve makyajı sabitlemek. Hassas karma bir cildim var. Özellikle yazın alın, çene ve burun kısmımda yağlanma,parlama oluyor. Bu sebeple makyajımın da kalıcılık süresi azalıyor. Ben çok fazla ten makyajından hoşlanan biri değilim. Fondöten yılda birkaç kere dışında kullanmam. BB kremlerde bana fondötenden farksız geliyor. Şimdiye kadar kalıp gibi olmayan, kapatıcı özelliği olmayıp hafif renkli bir nemlendirici tarzında cildimi dengeleyen tek bir bb krem var oda Thalia BB Cream.
Essence ürünleri genel olarak fiyatına göre performansı yüksek ürünlere sahip bir marka. Ürünleri değerlendirirken buna dikkat etmek gerekiyor diye düşünüyorum. 11TL‘ye satılan bir üründen çok yüksek bir performans beklememek lazım. Aynı şekilde çok para verdiğimiz bir üründende beklentimiz yüksek oluyor. Essence All About Matt Fixing Powder fiyatına göre performansı yüksek bir ürün. Uygun fiyatlı bir transparan pudra arayışında iseniz tavsiye ederim. Evet makyajınızın kalıcılığı artıyor, evet matlaştırıyor. Beyaz gibi görünse de iyi bir pudra fırçası ile homojen dağılıp cildinizle bütünleşiyor.

Essence All About Matt Fixing Powder
Essence All About Matt Fixing Powder

Ancak bazı olumsuzlukları söylemem gerek.

Ambalajı sağlammış gibi görünsede plastiği çok adi ve açıp kapattıkça, yani kullandıkça mekanizmasının olduğu yer kırılıyor. Bir, iki kere dışında çantama atıp taşımamama ve düşürmememe rağmen kırıldı. Compact bir ürün ama tozuma oluyor. Sonbahara girdik ve benim cildim kışın yaza göre kuru oluyor. Evet yine T bölgem yağlı ama hem daha az hemde cildimin kalanı çok kuru. Concealer uyguladığımda sabitlemek için Essence All About Matt Fixing Powder kullandığımda göz altımı çok kurutuyor ve çizgiler belirginleşip olduğumdan yaşlı gösteriyor göz altlarımı. Artık sabitlemiyorum o sebeple. Çok kalıcı bir matlaştırma sağladığını düşünmüyorum.
Şuan elimde 2 adet transparan pudra var. Ve bana göre Catrice Nude Illusion Loose Powder Transparent Matt daha başarılı. Essense compact, yani sıkılaştırılmış pudra, Catrice ise toz formda bir pudra. Compact olan daha pratik, toz olan daha dikkatli kullanılması gerek yani pudra fırçanıza ölçülü dozda almalısınız yoksa pudraya banmış gibi olursunuz. Linklerden bahsettiğim ürünlerin yazılarını da okuyabilirsiniz. Bu ürünü tekrar alırmıyım? Evet olabilir fiyat performans olarak başarılı. Ama farklı ürünler denemeyi tercih edeceğim kıyas açısından.
Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Toplam Ziyaret: 1425 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 6 Ortalama: 2.5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir