Ev Yapımı Şeftalili Dondurma

Mutlu haftalar.Tatile çıkmadan bir kaç kilo fazlası olanlar haydi buraya.. Ev yapımı Dondurma ile yaza devam edelim.

Ice Cream

Diyet sürecinde canım en çok tatlı istiyor. Bu sıcak havada da ilk tercihim soğuk bir şeyler olur. Vanilyalı olanlar hariç diğer çeşitler çok fazla şeker içerdiği için pek uygun bir seçenek değil. Bu yüzden hem doğal şekerli hem istediğimiz tadı içeren dondurma yapalım. “Şeftalili Ev Yapımı Dondurma”.

Ev Yapımı Şeftalili Dondurma

Tarif oldukça basit. 2 adet şeftaliyi önce minik minik kesip buzlukta 1 saat kadar bekletiyoruz. Sonra o şeftalilerle birlikte bir su bardağı yoğurt ve bir tatlı kaşığı balı blender  da hepsi iç içe olana kadar karıştırıyoruz Böylece şeftalilerde püre halini alıyor. Daha sonra istediğiniz bir kaba dökebilirsiniz. Ben 3 ara öğün için 3 minik kâse seçtim. Buzluğa atıp dondurduktan sonra da tatlımız tamamlanıyor.

Kalori hesabı yaparsak ta bütün hepsi 220 kalori gibi bir değere denk geliyor. Yani tek günlük öğününüz 70 kalori civarı.Canınız çok dondurma istediğinde bence ideal bir tercih.

Denerseniz şimdiden afiyet olsun

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 3046 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/