Evde Köpek Bakımı #1

Evde Köpek Bakımı 

EVİNE HOŞ GELDİN YAVRU KÖPEK

 Artık yeni bir yavru köpeğiniz var!

Hayatınızı bu yeni arkadaşınızla paylaşmayı seçerek oldukça önemli bir karar vermiş bulunuyorsunuz. Minik yavrunuzun sağlıklı, neşeli ve vefalı bir dost olmasını istiyorsanız, ona sadece sevgi ve ilginizi göstermeniz, eğitim vermeniz, doğru bir şekilde beslenmesini sağlamanız ve gerekli veteriner hekimi bakımını yaptırmanız yeterli.

NELERE İHTİYACINIZ OLABİLİR?

Minik yavru köpeğiniz evinize geldiğinde, onun için elinizin altında bulunması gereken birkaç şey vardır.

KULÜBE

Yavru köpeğiniz için almanız en önemli şeylerden biri, kendi evi olarak benimseyeceği bir kulübedir. Yavru köpeğinizi kulübede uyumaya ve kalmaya alıştırarak kendini rahat ve güvende hissetmesini sağlayabilirsiniz.

MAMA VE SU KABI

Hem temizlenmesi kolay hem de devrilmeyecek kadar ağır olan mama kaplarını tercih edin. Yavru köpeğinizin mama kabını her gün yıkamayı unutmayınız.

TÜYLERİNİ TARAMAK İÇİN TARAK

Başlangıçta yavru köpeğinize haftalık tüy bakımı uygulayın.

OYUNCAKLAR

Oyuncaklar olmasaydı, önlerine çıkan her şey çiğnenecek potansiyel bir oyuncak haline gelebilirdi. Bunun yanında, bu oyuncaklar aynı zamanda alıştırma yapmaya yardımcı olur. Ayrıca yavru köpeğinizin çiğneme ihtiyacını gidermesi için güvenli bir yoldur. Oyuncakları seçerken, özellikle yavru köpekler için uygun olmasına, parçalanmayacak, yırtılmayacak ve yutulmayacak cinsten olmalarına dikkat edin.

Nazı haftalar sizlere evde köpek bakımıyla ilgili yazılar yazacağım. Haftaya görüşmek üzere.

Sevgilerle

Toplam Ziyaret: 368 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir