Evrenden Torpilim Var – Kitap Yorumu

Bir kitap hayatınızda neleri değiştirebilir? Okuduğunuzda kendinizi değiştirme ihtiyacı hissedebilir misiniz? İşte tam bunlara cevap veren bir kitap Aykut Oğut kaleminden Evrenden Torpilim Var. 

Kitabıma ilk başlamadan önce, öylesine almadan daha bir sayfasını açtım. Zaten kendimi kötü hissediyordum. Moral olarak bozuk, üzerine her şeyi kafasına takan bir kişiydim. Herkesin söyledikleri beni o kadar üzüyordu ki bunu onlara bile söyleyemiyordum. Bu da beni depresyona itti.  İlaç kullanıyordum uyumak için. Hiç sokağa bile çıkmak veya birileriyle konuşmak istemiyordum. Herkes sanki benim mutsuz olmam için bir şeyler yapıyordu. Kitabı açtığımda karşıma çıkan sayfa aynen böyle bir ruh halini anlatıyordu. Bunun nedeninin Ego olduğu, onun tüm yaşamını ele almasıyla ilgili 2-3 sayfalık bir bölümünü gözlerim dolarak okudum.

Evrenden Torpilim Var
Evrenden Torpilim Var

Sonrasında elbette hemen satın aldım. Sene 2012. Kitabı bir çırpıda okudum. Ama neden değişim yok hayatımda diye kendime sordum. Çünkü orada yazılanları sadece okudum. Hayatımı değiştirmek için adım atmaya halen korkuyordum. Yeniden birkaç gün sonra daha sakin bir ruh haliyle okumaya başladım. Verilen egzersizleri yaptım. Çevremde temizlenmesi gereken her ne varsa temizledim. Ruhumu acıtan her ne varsa özgür bıraktım. Ben MUTLUYUM KİMSE DE BU MUTLULUĞUN

KAYNAĞI DEĞİL  deme lüksüne sahip oldum. Çünkü ben mutluysam eğer çevremde bana uymak zorunda. Beni mutsuz edecek her ne varsa hiçbiri artık benim yanımda değil.

Elbette aralıklarla EGO beni ele geçirmeye çalışıyor. Ama ben ona izin vermiyorum.

 

Bu benim yaşamımdan kısacık bir kesit ve kat ettiğim yol. Benim yardımcım olan Evrenden Torpilim Var kitabım oldu. Kitap Doğan Kitap‘tan çıkmış. Eğer sizlerde ruhunuzu özgür bırakıp, yalan gülümsemenizin yerine gerçekten içten bir gülümseme ile kişisel gelişimizi düzenlemek istiyorsanız, sadece kitabı 1 kez elinize alın ve bir sayfasını açın. Zaten kitabınızı okumaya hazırsanız sizi anlatacak bir sayfayla karşılaşacaksınız.

Sevgilerrr.

Toplam Ziyaret: 1667 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir