Eyvah, E-Devlet Şifremi Unuttum!

İş değişikliği nedeni ile sabıka kaydımı e-devlet şifrem ile www.turkiye.gov.tr üzerinden alabileceğimi öğrendim.

Hemen www.turkiye.gov.tr sayfasını açtım ve şifremi girdim.  O da ne!  “şifre yanlış”. Tekrar denedim. Yine yanlış.

3. defa özellikle girmedim çünkü daha önce 3 defa hatalı girmiştim ve bloke olmuştum. PTT’de 1 saat kuyruk bekleyerek ücret karşılığında yeni şifre almıştım.

E-devlet şifremi unuttum, şimdi ne olacak?

Şimdi kim tekrar PTT’ye gidecek?

Şifremi unuttum linki vardı ama bu linke basarsam yine bloke olur muyum diye endişe ettim.

Hemen google amcaya sordum “e-devlet şiftemi kaybettim” bir sürü yorum okudum hepsi benim önceki tecrüblerime benzer yazı ve şikayetlerdi.

Derken ne olursa olsun deyip “şifremi unuttum” linkine bastım.

sifremiunuttum-2 sifremiunuttum-3

Kimlik bilgilerimi ve sorulan diğer soruları cevapladım.

Cep telefonuma gelen onay kodunu girdim. Bu arada şifrenizi ilk aldığınızda cep telefonu numaranızı mutlaka girin ve numarayı değiştirecekseniz güncelleyin. Aksi takdirde şifre değişikliği yapamayabilirsiniz.

ta-taaaa , işte online yeni şifremi oluşturdum. Ptt’ye gitmeme gerek kalmadı.

Kuyruk beklemeden ücret ödemeden şifremi yeniledim. 

Yüzümde bir gülümseme 

Hemen sizle paylaşayım istedim.

En başından beri bu şekilde olması gerekirdi,

PTT’ye gitmeye gerek kalmadan şifre yenileme işlemini geç de olsa hayata geçirdikleri için teşekkür ederiz. 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1310 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com