Famoso Konak İşkembe Paça Lokantası

Famoso Konak İşkembe Paça Lokantası

Herkese harika bir cuma günü diliyorum. Bugün sizlere müdavimi olduğum bir lokantadan bahsedeceğim. Yemek yemeyi zaten çok seviyorum fakat işkembe çorbası, kokoreç gibi sakatat ürünlerini her yerde yiyen birisi değilim. Hem temiz hem de lezzetli olmalılar. Bahçelievler İncirli’de, Çalışlar caddesinde bulunan Famoso Konak İşkembe Paça Lokantası favorilerim arasında olan bir mekan. Ne zaman canım işkembe çorbası istese orada soluğu alıyorum.

İşkembe çorbaları gerçekten çok lezzetli. Siparişinizi verdikten sonra çorbanız gelene kadar çok güzel şeylerde ikram ediliyor. Beni cezbeden  şeylerden birisi de bu oldu. Hem salata hem tereyağı ve tulum peyniri ile çorba öncesi aperatifinizi de yemiş oluyorsunuz. Şahsi kanaatim; lavaşları ve pideleri de tereyağı ile harika gidiyor, sıcacık geliyor pideleri. Mekandaki garsonlar ise çok efendi ve çok güzel servis yapıyorlar. Beğendiğim mekanlardan olan Konak İşkembe Paça Lokantası’nı herkese tavsiye ederim. Mekanda sadece işkembe çorbası yok; kebap çeşitleri, iskender, döner ve farklı çorbalarda bulunuyor. Fiyatlar gayet uygun; işkembe çorbası 15 TL civarında.

Ailenizle gideceğiniz harika lezzetlerini tadacağınız bir mekan, yolunuz Bahçelievler’e düşünce kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. Konak İşkembe Paça Lokantasının ayrıca Bağcılar ve Esenler’de de şubeleri bulunuyor.

Toplam Ziyaret: 1221 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

One thought on “Famoso Konak İşkembe Paça Lokantası

  1. İşkembe çorbası en çok hoşuma giden çorbalardandır ama dediğiniz gibi her yerde yenilmiyor maalesef.
    Çarşıya çıktığımda yaz veya kış fark etmeden mutlaka bir adet işkembe çorbası -bol sirke ve sarımsaklı- içerim ve yanında çıtır yeşil biber olur. 🙂
    Kaleminize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir