Farmasi All In One BB Cream -Light To Medium

Herkese merhaba,
Yazın kendini iyice göstermesiyle yaptığımız makyajların sadeleşmesi, kullanılan ürünlerin de hafif versiyonlarının tercih edilmesi gibi temel kış makyajından yaz makyajına geçiç değişiklikleri başladı hatta kimimiz için çoktan bitti bile. Benim gibi ten makyajından çok hoşlanmayanlar için bu geçiç daha hızlı oldu  hatta  çoğunlukla ruj renklerinde açık renklerin tercihi gibi küçük şeylerle geçiş  bitti bile 🙂 Çoğu kişi için kışın  sevdiğimiz fondotenlerimizin yerini  bb, cc hatta dd kremler aldı. Her şeyin krem versiyonu yazın favorisi oldu. İlerleyen günlerde yaz makyajının olmazsa olmazlarını size anlatacağım ama bugünkü konumuz yazın vazgeçilmezi olan bb kremlerden benim en sevdiğim Farmasi All In One BB Cream -Light To Medium olacak.

Sanırım benim aklıma  FARMASİ denildiğinde ilk gelen ürün bu bb krem oluyor. Markanın tanınmasını hatta sevilmesinin temel nedeni bu ürün. O kadar çok övüldü ki kullanmayan denemeyen kaldı mı bilmiyorum. Ben maalesef biraz geç tanışanlardan biriyim. Bunu kendim için bir kayıp olarak görüyorum. Elime aldığım ilk günden beri sevdiğim diğer ten ürünlerinin küsmesine neden olan ürün oldu. O kadar çok sevdim ki ten makyajını sevmeyen,  yapmayan biri olarak yedeğini aldığım bir ürün oldu, varın siz düşünün  ne kadar sevildiğini .

Ürün inanılmaz bereketli bir ürün. Çok az kısmı bile oldukça geniş olanlara yayılabiliyor. Yapısı diğer bb kremlere göre biraz daha koyu kıvamlı ama kalıp gibi duracak şekilde değil. Ben elimle yada ıslak makyaj süngeriyle uyguladığımda, süngerle uygulamanın dağıtmayı daha kolay kıldığını fark ettim. Kokusu hafif pudralı ama çok belli olan ve rahatsız eden bir kokusu yok.

Yapısı daha koyu olduğu için kapatıcılığı da biraz daha fazla ,hatta bazı fondatenler kadar kapatıcı olduğunu söyleyebilirim.Kalıcılığı base kullanımına göre değiliyor ama genellikle 6 saat kadar dayanıyor.Sonrasında benim agız kenarlarım da maalesef mimik çizğilerim de çizğilenme yapmaya başlıyor, ben bu sorunu base kullanarak ortadan kaldırıyorum. Çoğu bb krem ıslak bitişli hatta ışıltılı olurken bu BB krem daha pudramsı mat bir bitişe sahip.Benim karmadan yağlıya dönük cildimde pudrayla sabitlemeden oldukça doğal bir sonuç  veren tek ürün bu.

Tüm özelliklerini tekrar özetlersek ;

  • Pudramsı mat bitişiyle karma yada yağlı ciltlerin favorisi olabilecek güzel bir bb krem.
  • Kıvamı biraz daha koyu kıvamlı
  • Uygulaması süngerle daha başarılı
  • Kalıcılığı 6 saat -base kullanımı olmadan
  • Kullandığım süre zarfında sivilce vb sorunla karşılaşmadım.
  • Tek kötü yanı renk sıkalası. İki tonu var ve ikisi de sarı alt tonlu daha fazla renk sıkalası olabilmiş.

Benim severek kullandığım ve yaz kış favorim olan Farmasi All In One BB Cream -Light To Medium  ile ilgili yorumlarım bunlardı. Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Toplam Ziyaret: 976 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir