Farmasi All In One BB Cream -Light To Medium

Herkese merhaba,
Yazın kendini iyice göstermesiyle yaptığımız makyajların sadeleşmesi, kullanılan ürünlerin de hafif versiyonlarının tercih edilmesi gibi temel kış makyajından yaz makyajına geçiç değişiklikleri başladı hatta kimimiz için çoktan bitti bile. Benim gibi ten makyajından çok hoşlanmayanlar için bu geçiç daha hızlı oldu  hatta  çoğunlukla ruj renklerinde açık renklerin tercihi gibi küçük şeylerle geçiş  bitti bile 🙂 Çoğu kişi için kışın  sevdiğimiz fondotenlerimizin yerini  bb, cc hatta dd kremler aldı. Her şeyin krem versiyonu yazın favorisi oldu. İlerleyen günlerde yaz makyajının olmazsa olmazlarını size anlatacağım ama bugünkü konumuz yazın vazgeçilmezi olan bb kremlerden benim en sevdiğim Farmasi All In One BB Cream -Light To Medium olacak.

Sanırım benim aklıma  FARMASİ denildiğinde ilk gelen ürün bu bb krem oluyor. Markanın tanınmasını hatta sevilmesinin temel nedeni bu ürün. O kadar çok övüldü ki kullanmayan denemeyen kaldı mı bilmiyorum. Ben maalesef biraz geç tanışanlardan biriyim. Bunu kendim için bir kayıp olarak görüyorum. Elime aldığım ilk günden beri sevdiğim diğer ten ürünlerinin küsmesine neden olan ürün oldu. O kadar çok sevdim ki ten makyajını sevmeyen,  yapmayan biri olarak yedeğini aldığım bir ürün oldu, varın siz düşünün  ne kadar sevildiğini .

Ürün inanılmaz bereketli bir ürün. Çok az kısmı bile oldukça geniş olanlara yayılabiliyor. Yapısı diğer bb kremlere göre biraz daha koyu kıvamlı ama kalıp gibi duracak şekilde değil. Ben elimle yada ıslak makyaj süngeriyle uyguladığımda, süngerle uygulamanın dağıtmayı daha kolay kıldığını fark ettim. Kokusu hafif pudralı ama çok belli olan ve rahatsız eden bir kokusu yok.

Yapısı daha koyu olduğu için kapatıcılığı da biraz daha fazla ,hatta bazı fondatenler kadar kapatıcı olduğunu söyleyebilirim.Kalıcılığı base kullanımına göre değiliyor ama genellikle 6 saat kadar dayanıyor.Sonrasında benim agız kenarlarım da maalesef mimik çizğilerim de çizğilenme yapmaya başlıyor, ben bu sorunu base kullanarak ortadan kaldırıyorum. Çoğu bb krem ıslak bitişli hatta ışıltılı olurken bu BB krem daha pudramsı mat bir bitişe sahip.Benim karmadan yağlıya dönük cildimde pudrayla sabitlemeden oldukça doğal bir sonuç  veren tek ürün bu.

Tüm özelliklerini tekrar özetlersek ;

  • Pudramsı mat bitişiyle karma yada yağlı ciltlerin favorisi olabilecek güzel bir bb krem.
  • Kıvamı biraz daha koyu kıvamlı
  • Uygulaması süngerle daha başarılı
  • Kalıcılığı 6 saat -base kullanımı olmadan
  • Kullandığım süre zarfında sivilce vb sorunla karşılaşmadım.
  • Tek kötü yanı renk sıkalası. İki tonu var ve ikisi de sarı alt tonlu daha fazla renk sıkalası olabilmiş.

Benim severek kullandığım ve yaz kış favorim olan Farmasi All In One BB Cream -Light To Medium  ile ilgili yorumlarım bunlardı. Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum 🙂

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Toplam Ziyaret: 960 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSelma Özdemir

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Herkese merhaba
Ben Selma. Nam-ı diğer Mona. Yaklaşık bir senedir düzenli blog yazan bir blog yazarı olarak artık yazılarımı buradan da sizlerle paylaşacağım. Önce kim olduğumdan başlayalım ve sonra da benim yazılarım da nelerle karşılaşacağınıza gelelim. Evin ilk ve tek kız çocuğuyum. Yeni mezun olmuş bir hemşire ve öğretmen adayıyım. Okumayı çok seven biriyim. Hayal perestim ve biraz kelimesinin yetersiz kaldığı kadar da çocuk ruhluyum. Çok duygusalım ; kızgınlığım da küskünlüğüm de kısa sürede olur ve biter. Her şeyi yapmak isterim ama yapamayacak kadar da üşengecim. Aşırı evcimenim. Yalanı sadece kendime söylerim :) Sabırlı biri sayılmam ama bir şeyi çok istiyorsam onun için çalışmaktan yorulmam ve sıkılmam. Çok tez canlıyım. Kısa boylu ve miyon görünümlüyüm ; annemin piresiyim.
Blog yazılarını okumayı ve videoları izlemeyi sevdiğim için bir gün ben de neden yapmayayım dedim ve önce yazmaya sonra da çekmeye başladım. Yazmak tamam da konuşurken çok heyecanlanıyorum galiba. Blogum da, kanalım da kısaca benimle ilgili her yerde bakıma, alışverişe, ürün yorumlarına ait şeyleri rahatlıkla bulabilirsiniz. İndirimleri takip ederim ve stoklamayı severim. Makyaj konusunda acemiyim ama bakım yapmayı bilirim. Çenem çok düşüktür bu da elime vurur ortaya yakın uzunlukta yazılar yazarım genelde. Daha çok kozmetik ve bakım ağırlıklı yazılar yazsam da kadına ait her konuda yazı yazmaya çalışıyorum.
Bundan böyle burada da Sen ve Ben Hayat blogumda da olduğu gibi sık sık ve güzel (bence) yazılarla karşınızda olacağım. Beni takip etmeyi unutmayın ve görüşünceye kadar kendinize iyi bakın.

Web sitesi: http://www.senbenvehayat.blogspot.com