Favori Parfümlerim

Herkese merhaba!

Bugün sizlere bir süredir kullanmakta olduğum ve şimdiden favorim olan parfümlerden bahsedeceğim. Parfümler kullandıkça insanın kişiliğinin bir parçası oluyor ve imza niteliği taşıyor bence. Parfümlerin kokularını tarif etmekte pek usta olduğum söylenemez ama elimden geldiğince kokularına da değinmeye çalışacağım 🙂

parfüm

Öncelikle en sevdiğimden başlamak istiyorum 🙂 Estee Lauder Modern Muse Le Rouge ‘a tam anlamıyla bayıldım! Modern Muse ile parfüm piyasasını kavurup geçmişti ama Le Rouge, klasik Modern Muse’dan bile daha iyi. Parfümde buram buram gül kokusunu almak oldukça mümkün. Oldukça feminen bir koku olduğunu söyleyebilirim. Kalıcılığı ise benden oldukça iyi bir not aldı. yaklaşık 5-6 saat kadar tenimde kalıcı oldu. İlk şişesini neredeyse bitirdim ama yenileri hemen alınacak.

Estee Lauder Modern Muse
Estee Lauder Modern Muse

Bir diğer favorim ise Michael Kors Rio de Janeiro . Tam yazlık, plajları hatırlatan bir parfüm diyebilirim. Parfümde mango, mandalina ve vanilya kokuları yoğun olarak hissediliyor. Gözlerinizi kapayın ve kendinizi meyveli bir kokteyl içerken hayal edin dersem tam bu parfümü anlatmış olurum 🙂 Çiçeksi ve meyveli kokuları sevenlerin favorisi olacağına eminim. Parfümün kalıcılığını da oldukça beğendim.

Michael Kors Rio de Janeiro
Michael Kors Rio de Janeiro

Şimdi sizlere gece kullanım için daha uygun olan bir parfümden bahsedeceğim. Yves Saint Laurent Manifesto parfümü yaz günleri için ağır kaçabilir. Bu nedenle ben özel gecelerde kullanmayı tercih ediyorum. Kremsi ve vanilyamsı değişik bir kokusu var. Tende durdukça güzelleşen parfümlerden diyebilirim. Sahip olduğum en kalıcı parfüm olma özelliğini de taşıyor ayrıca. Şişesinin tasarımını ve mor rengini de ayrıca seviyorum 🙂

Yves Saint Laurent Manifesto
Yves Saint Laurent Manifesto

Lancome‘un parfümlerini oldukça başarılı buluyorum ama bir tanesi var ki kaç şişe bitirdim sayamam 🙂 La Vie Est Belle benim çok ama çok sevdiğim bir parfüm. “Hayat güzeldir” mottosuyla yola çıkan parfüm cidden insanın içini açıyor. Çiçek kokuları ağırlıkta ancak öyle şeker küpüne de batıp çıkmıyorsunuz. Güçlü ve oldukça kalıcı bir koku, bence herkesin makyaj masasında olmalı 🙂

Lancome La Vie Est Belle
Lancome La Vie Est Belle

Son olarak Victoria’s Secret’ın Glamour parfümünden bahsedeceğim. Bu parfümü diğer anlattıklarım kadar sevmiyor olsam da spor günler için oldukça ideal bir parfüm kendisi. Kot, t-shirt giydiğim günlerde sürmeyi tercih ediyorum bir de çok dışarılarda dolaşmayacaksam. Kalıcılığı çok iyi olmadığı için dışarılarda çok dolaşırsam hemen uçup gidiyor. Şişesinin tatlılığından dolayı favori parfümlerimde kendisine bir yer buldu 🙂

Victoria's Secret
Victoria’s Secret’ın Glamour

Surely yeni kokular denemeyi seven bir insan olarak benim favori parfüm listem şimdilik bu şekilde. Sizin önerdiğiniz parfümleri yorumlarda okumayı çok isterim!

Görüşmek üzere,

Mutlu haftalar!

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 3]

Toplam Ziyaret: 1381 ,
Beğen & Paylaş:

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGizem Demirel

Yazar Hakkında

(28 yazısı var )

Merhabalar,
Ben Gizem. Seyahat etmeyi seven, yeni mekanlar keşfetmeyi seven ve özellikle de Kozmetik ürünlerine meraklı mı meraklı, pembe aşığı birisiyim. Günlük hayatın koşturmacasında burada sizinle deneyimlerimi paylaşacağımdan, gezdiğim gördüğüm yerleri anlatacağımdan oldukça mutluluk duyuyorum.

Kendim hakkında bilgi vermek gerekirse, 1990 yılında Eskişehir’de doğmuş daha sonra Ankara ve İstanbul’da yaşamış birisiyim. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da bir banka bünyesinde iş hayatına atıldım ve uzun sürede İstanbul’da olacağa benziyorum. Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisansımı da tamamladıktan sonra eğitim hayatımada son verdim diyebilirim.
Hobi olarak bir blog yazmaya karar verdim ve http://gizoandtheblog.blogspot.com.tr hesabını açtım. Sizinle birlikte yeni ürünler, mekanlar keşfederek öğreneceğim ben de.
Keyifli ve yeni keşiflerle dolu günler.
Görüşmek üzere..

Web sitesi: