Film Önerisi – Ekşi Elmalar

Ekşi Elmalar Film

Selamlar :)) Bu yazıda sizlere bir film önerisinde bulunacağım, Yılmaz Erdoğan imzalı Ekşi Elmalar. 28 Kasım tarihinde gösterime giren Ekşi Elmalar filmini geçtiğimiz hafta izleme fırsatım oldu ve film gösterimden kalkmadan yazmak istedim.

 

Ekşi Elmalar Film
Ekşi Elmalar Film

Filmi izlemeden önce hakkında en ufak bir fikrim yoktu, Vizontele gibi komedi filmi bekliyordum ama biraz ters köşe oldum. Filmin türü Dram, içinde komedi yok mu? Tabi ki de var. Ama öyle sürekli bir gülme kahkaha atma hali yok. 1980 döneminde Reis’in (Yılmaz Erdoğan) seçimleri kaybetmesi ve çevresinde gelişen olaylar, yakın tarihe bir bakış. Reisin kızları ve aşkları, insanın içine işleyen güzel, eğlenceli bir hayat filmi, evet tam olarak bu cümleyle özetleyebilirim hayatın içinden bizden bir film.

Yorumları okudum ve filmi beğenmeyenlerin olduğunu gördüm. Zevk meselesi kişisel olduğu için buna saygım var ancak, hayatı izlemeyi seviyorsanız bu film gösterimden kalkmadan bir şans verin izleyin derim. Yer yer güldüğüm ama genelde ve hüzünlendiğim bir film deneyimi oldu Ekşi Elmalar.

Yılmaz Erdoğan, Devrim Yakut ve Songül Öden oyunculuklarıyla beni tatmin ettiler. Behzat Amirimin, Harun Komiseri (Fatih Artman) de başarılı bir oyunculuk sergilemişti. Oyuncuları ve aktarımlarını beğendiğim bir film oldu, soğuk günlerde sinema keyfi yaşayacak olanlara fikir olması dileğiyle.

Filmin ımdb puanı 7.4

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

Toplam Ziyaret: 1815 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSena Dursun

Yazar Hakkında

(38 yazısı var )

Merhabalar,
Sena ben, 1987 Ankara doğumluyum. Little Butterfly blogunun yazarıyım ve Ankara’da yaşıyorum. Makyaja ve bakıma meraklıyım. Denediğim ürünleri yorumlamayı seviyorum. Yazılarımda sadece kozmetik ve bakım olmayacak. Zaman zaman kitap yorumları ve hayatın içinden yaşanmışlıklarla sizlerle olmayı istiyorum. Umarım severek okursunuz beni.
Sevgiler

Web sitesi: http://nypdsena.blogspot.com.tr/