Fötr Şapkalar

Herkese günaydın
Bu hafta benim çok sevdiğim geçmişten gelen bir aksesuarın kullanımını konuşacağız. “Fötr Sapkalar.” 

fotr-sapka
Fötr Şapka

20. Yüzyılın başlarında kullanılmaya başlayan bu şapkalar soğukta rüzgardan koruması, hafif olması ve kullanılmadığı zaman katlanmasının verdiği rahatlıkla giderek yaygınlaşmıştır. İlk kullanılmaya başlandığında sert adam ve dedektiflerle özdeşleşmiş bir moda akımıydı.

fotograf 1
1950 yıllardan sonra giderek önemini kaybetmiş ,1980 de Michael Jackson tarafından  kullanılmasıyla tekrar hayırlanmıştır. Gelelim günümüze çoğu eski parçanın kıymet bulduğu bir düzende Fötr Şapkalar es geçilemezdi. Her kıyafete her monta uyacak şeklide farklı renklerde ve sekillerde şapka mevcut.

fotograf 2-7

Pembesi dahil her rengini çıkarmışlar ama en çok gri, siyah ve tabası kullanılıyor. İsterseniz daha kibar bir mont ile isterseniz de Buse Terim gibi kot ceketle kullanın.

fotr-sapka
image

Bundan sonrası tamamen sizin tarzınıza kalmış. Çoğu mağazada var fiyatlarıda genelde 35 tl’den başlıyor .Tek sorun rüzgarlı havalarda “ay şapkam uçtu” diyerek etrafta koşuşturmaya mecbur kalışımız.

fotr-sapka

 

Tarzınız sizi en iyi şekilde yansıtacaktır . Mutlu haftalar..

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1472 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/