Garnier Bakım Ürünleri..

Makyaj yapmak kadar o makyajı iyi çıkartmak ve cildi tertemiz yapmak da çok önemlidir. Yoksa makyaj artıklarından dolayı gözeneklerimiz tıkanır ve cildimiz nefes alamaz hale gelir. Bunun sonucu da sivilceli bir cilt ve düzensiz renk tonu olarak bize geri döner.

garnier
Garnier

Makyajımı çıkartırken ilk olarak mutlaka bir süt ile cildimdeki makyajın kabasını almayı tercih etsem de büyük çoğunluk cildini sadece bir misel su ile temizlemeyi tercih ediyor. Garnier‘in bu çift fazlı misel suyundan önce çıkardığı pembe kapaklı misel su benim için sadece bir tonik ayarındaydı. Ama son çıkardığı çift fazlı misel suyu ise  daha yoğun makyajda başarılı bulduğum için severek kullanıyorum. Elimdeki süt formundaki temizleyici biter bitmez de yaz boyunca cildimi bu ürünle temizlemeyi düşünüyorum.  Yine Garnier‘in çift fazlı göz makyajı temizleyicisi ise çıktığından beri favori göz makyajı temizleme solüsyonlarım içinde yer alan ve sürekli kullandığım bir üründür. Makyajı ovalamadan temizlemesi, kirpiklerime zarar vermemesi ve nispeten fazla yağlı bir his bırakmaması ile tercih edip sevdiğim bir üründür. Bir pamuğa iyice çalkaladığım solüsyondan döktüğümde nispeten kolay ve çabuk şekilde göz makyajımı çıkartabiliyorum.

garnierteam
Garnier

Son olarak da Garnier Saf &Temiz arındırıcı ve sıkılaştırıcı toniği ise temizlik işlemlerinin son aşamasında kullanıyorum. Cildimi makyajdan arındırdıktan sonra hem ferahlamak hem de içinde alkol olduğu için alkolün verdiği gerginlik ve sıkılık etkisinden faydalanmak için bu toniği seçtim. Karma ve yağlı ciltler için olan bu tonik göz çevreme yaklaştırmadığım sürece yanma veya ekstra bir hassasiyet yaratmıyor cildimde.  Aksine cildimin temizlenip arındığını hissediyorum bu tonikle. Ama tabi herkes içinde alkol bulunan üründen hoşlanmıyor, cildinizde hassasiyet yaratıyorsa aklınızda olsun. Benim makyaj çıkartma rutinim genelde bu şekilde, ileride daha detaylı olarak aşama aşama da paylaşabilirim.

Sevgiler..

Toplam Ziyaret: 889 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 2 Ortalama: 2.5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir