Garnier Mineral Saf ve Temiz Deodorant

Herkese mutlu haftalar. Yaz mevsiminin gelişiyle parfümerin yerini ferah kokulu deodorantlar aldı. “Garnier Mineral Saf ve Temiz Deodorant” bu nemli günlerin kurtarıcısı.

Garnier Mineral Saf ve Temiz Deodorant

Makyaj ve cilt bakımı ürünleriyle tanıdığımız Garnier bu ürünüyle beni oldukça şaşırttı. İlk bakışta yüz spreyi sanmadım desem yalan olur.

48 saat süren etkisiyle ter kokusu ve ıslaklığa karşı kesin çözüm vaat ediyorlar. 48 saat olmasa da gün boyu asla tekrar kullanmanız gerekmiyor. Şekerli ve çiçek gibi kokmadığı için bu aylar için ben baya sevdim.  Daha ferah bir kokusu var. Bu arındırıcı çay ağacı yağı içermesinden kaynaklanıyor olabilir. İçeriğinde ki bir dikkat edilmesi gereken unsur anti-perspirant oluşu.

Garnier Mineral Saf ve Temiz Deodorant

Anti-perspirant ürünler ter ve vücut kokusunu cilt yüzeyine ulaşan teri engelleyerek kokuya neden olan bakterileri azaltır. Deodorantlar ise vücut kokusunu önlemeye çalışır ama ter akışını kontrol etmezler. Her ikisi de kokuyu maskelemek için güzel kokular içerirler. Anti-perspirant ismini çok fazla duymamıştım. O yüzden anca ürünü aldıktan sonra fark ettim böyle bir içeriği olduğunu. Hafif bir araştırma sonucu bilim dünyası ve yazarların bu konuda fikir birliği yapamadığını fark ettim. Anti-perspirant zararlı mı? Vücuda dışardan yapılan bu kadar büyük bir müdahalenin zararlı olduğunu savunanlar elbette var. Aynı zamanda kanser oranını arttırdığını kesin olarak söylemeyip araştırmaların ortada olduğunu ve hala devam ettiğini söyleyen bir kesim de bulunuyor.

Garnier Mineral Saf ve Temiz Deodorant

Bütün bunlar sonucunda tercih size kalmış. Eğer kullanırsanız bu ürünü asla kıyafetlerimize sıkmıyoruz ki bembeyaz pudra lekesiyle gezmeyelim. Ayrıca kilit sistemi sayesinde yanlışlıkla kullanımlardan kurtuluyoruz

Mutlu haftalar

Toplam Ziyaret: 6002 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 36 Ortalama: 3.1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir