Genç Kızlar İçin Cilt Bakım Önerileri

cilttemizleme

Cilt Bakım Önerileri

Çok cici bir konuyla herkese merhaba 🙂
Bu hafta, yetişkinliğe adım atan küçük hanımlar için cilt bakım önerilerinde bulunmak istiyorum. Malum, artık zaman değişti. Makyaja başlama yaşı oldukça düşük. Makyajın başlamasıyla birlikte cilde daha fazla zaman ayırmak gerekiyor.. Aynı şekilde kızı ya da yeğeni olanlar da bu önerileri dikkate alabilir diye düşünüyorum 🙂 
Hali hazırda doğallığı sebebiyle kendim kullandığım, çevremdeki küçük hanımlara da önerdiğim cilt bakım yöntemleri şu şekilde;

Uni Baby Şampuan
Cilt Bakım Önerileri

  
Bebek şampuanı ile yüzümüzü yıkıyoruz. Katkı maddesi içermediğinden, hem doğal hem de yüzümüzü güzel bir şekilde temizliyor. Örnek göstermek gerekirse ben, Eczacıbaşı’na ait Unibaby bebek şampuanını kullanıyorum yüzümü yıkarken. Fiyatı 11 TL gibi.

Cilt Bakım Önerileri

  
 Tonik olarak yüzümüze gülsuyu uyguluyoruz.Bunu istersek buz kalıplarında dondurarak buz kompresi olarak,istersek sıvı haliyle pamuk yardımıyla uygulayabiliriz.Benim şuan kullandığım marka Bebak‘a ait.Fiyatı yaklaşık olarak 5TL. Aynı zamanda makyaj temizleme için de yine aynı markaya ait doğal acıbadem sütünü kullanabilirsiniz.

Bepanthol
Cilt Bakım Önerileri

  
Nemlendirici olarak ise, Bayer’e ait Bepanthol cilt bakım kremi kullanıyoruz.Su bazlı,cilde zarar vermeden doğal yenilenmeye yardımcı oluyor ve nemlendiriyor. Su bazlı olmasından ötürü tüm cilt tiplerinde kullanılabiliyor. Fiyatı 10 TL civarında.

Cilt bakımı konusunda ürün ve marka önerilerim bu şekilde. Hem doğal hem yeterli bakım için tavsiyelerimi değerlendirebilirsiniz. Sizlerin de farklı önerileriniz varsa, paylaşırsanız sevinirim..
Sevgiyle kalın..

Toplam Ziyaret: 10180 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 22 Ortalama: 2.9]

23 thoughts on “Genç Kızlar İçin Cilt Bakım Önerileri

  1. Çok önemli bir konu. Benim önerim genç yaşlarda makyaj yapılmaması aslında ama 15 yaşında olup palyaço gibi gezenlerin çokluğunu düşünürsek bu tabi ki mümkün değil.
    Önerdiğiniz ürünleri ben de beğeniyorum isabetli markalar.

  2. Mini genç hanımlara makyaj yapmamalarını önersem de ne kadar faydalı olur bilmiyorum ama bu önerileri ben çok beğendim.. Mutlaka uygulayacağım. Teşekkürler.. Sevgiler…

  3. çok güzel bir yazı olmuş gül suyu ve bebek şampuanını farklı kullanım yolları da dahil sürekli kullanıyorum bebanton remi de özellikle kışın dudaklarıma kullanıyorum.Artık makyaj yapmayanı dövdükleri için 🙂 cilt bakımını bilmeyen gençler için güzel bir yazı olmuş eline koluna aklına saglık

  4. Ben bizzat bephanten cild bakım kremi kullandım hücreleri yenilediği için yüzümdeki tüyler arttı.başka ne gibi ürünler kullanabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir