General Mobile Discovery Telefon

Yaklaşık 1,5 yıl önce oğlumla bana General Mobile Discovery telefon aldık. O zaman Elektro World olan elektronik mağazasını Bimeks satın almış. Telefon fiyatına göre süper iyi özelliklere sahipti. Ben o zaman çok bilmediğim için eşim, “Galaxi S4 ‘ten iyi” dediği için satın aldık. Gerçekten de bir akıllı telefondan beklediğiniz herşeyi karşılıyor. Çok beğendim.

Alırken ‘Sigorta yaptırmak ister misiniz?’ diye sordular ve ek 50 TL verip sigorta yaptırdık. Sanırım aldıktan 10 gün sonra telefonun şarj yeri bozuldu ve şarj olamadığı için kapandı(1. sorun). Hemen aldığımız yere gittik. Bir yıl teknik servis garantisi olduğu için aldılar ve İstanbul’a gönderdiler (2. sorun).Ankara’da ya da bildiğim kadarıyla İstanbul dışında hiçbir yerde teknik servisi yok. Gidip gelmesi 15 gün sürdü(3. sorun:uzun servis süresi). Ve bana kullanıcı hatasından kaynaklanan sorun olduğu için 50 TL yatırmamı söylediler. Bu arada alırken satın aldığımız sigortanın farklı bir sigorta firması olduğunu öğrendik. Yani 15 gün teknik servis bekleyip geldikten sonra, farklı sigorta firmasının teknik servisine göndermemiz gerekti(4.sorun). Uzun bir süre eski akılsız telefonuma kaldım. Hevesim kursağımda kaldı. Neyse, tamir olup geldikten bir kaç ay sonra şarj yeri tekrar bozuldu. Bu arada sanırım, 3 ay sonra oğlumun telefonunun şarj yeri bozuldu. Aynı süreci onunla yaşadık ve onun sigortasını bozdurmamak için 50 TL verdik.

2iuvux2
General Mobile Discovery Telefon

Yani 1 yıl içerisinde ikimizin telefonu da 2 kez şarj yeri arızasından dolayı tamir oldu. Ama benim en çok canımı sıkan 10 günde bozulmasıydı. Bizim şöyle bir hatamız olduğunu söyleyebilirim ;küçük kızım şarj esnasında oyun oynamış telefonla,sanırım biraz çekmiş tabii oynarken.Ama 2. kez bozulması ve oğlumun telefonunun da 2 kez aynı sorundan arızalanması bir tesadüf olamaz öyle değil mi?

Zaten internette biraz araştırma yaptıktan sonra gördük ki bu telefonların en büyük sıkıntısı şarj yeri arızasıymış. Ama tabii biz araştırmadan almıştık 🙁 Geçenlerde bir arkadaşım da aldı. Hatta iş yerinden bir arkadaş yaklaşık 1 yıldır kullanıyor ve şarj yeri sorunu yaşamadı. Hani eskiler derler ya “Elektronik eşya şans işidir” diye, galiba biz hatalı üretime denk geldik. Ama ben özellikle 10 günde bozulduğunda firmanın ürünü geri almasını beklerdim. Ve Elektro World firmasının telefonu alırken ve ek olarak sigorta satmaya çalışırken farklı bir firmanın sigortası olduğunu belirtmesini beklerdim. Bu şekilde daha az mağduriyet yaşardık.

Sonuç olarak bir daha almam.Sizlere de elektronik eşya alırken  dikkatli olmanızı ve almadan önce marka veya model konusunda iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederim…

Sevgiler…………..

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 3799 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 2 yorum “”

  1. Bizim sülalenin milli telefonu… Biz de sıkıntı yaşayan olmadı çok da memnunuz özellikle fiyatına göre çok iyi bir telefon bahsettiğiniz sıkıntı gibi bir sorun yaşamadık

    1. Evet sıkıntı yaşamayan arkadaşlarım da var ama kendi yaşadıklarımı anlattım sadece. Bizde fiyatına göre çok iyi telefon diyerek bayılmıştık ama sonuç hüsran oldu malesef:(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirKadriye Koba

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Arda ve Ezgi’nin annesi, Ankara’da yaşayan bir Bursa’lı, yay burcu bir Psikolojik Danışman. Gezmeyi okumayı yeni şeyler denemeyi çok severim. Genelde pozitif, arkadaş canlısıyım. Yeni insanlar tanımaya bayılırım. Ama bu hayatta en çok anne olmayı sevdim. Çocuklarımla birlikte olmayı çok seviyorum. Onlarla çok eğleniyoruz.

İnsanların özellikle de kadınların kendilerini daha çok sevmelerine yardımcı olmak gibi kendimce bir misyonum var. Kadınların kendi değerlerinin farkında olmadıklarını ve bu yüzden mutlu olamadıklarını düşünüyorum. Kendini sevmekle başlar her şey. Önce kendini sevmelisin ki başkalarını da sevebilesin. Ve bugün kü ortamda en çok ihtiyacımız olan şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum.

Bir ailede kadın iyiyse o ailenin diğer fertleri de iyi. Ama kadın sorun yaşıyorsa o aile sorunlu oluyor. Hele ki çocuklar üzerinde annelerinin etkileri inanılmaz. Bu yüzden önce biz kadınlar mutlu olmalı ve kendimizi sevmeliyiz ki mutluluk saçabilelim. Bu gibi düşüncelerle www.bizkimizkadiniz.blogspot.com ‘u açtım ve bir süredir burada yazıyorum.,Kadın olmak sadece zayıf olmak, güzel olmak, makyaj, moda, kozmetik gibi şeyler değil. Onlarda önemli tabi ama kişisel gelişimimiz de çok önemli.
Bundan sonra bu sayfalarda sizlerle buluşup deneyimlerimi paylaşacak olmak benim için mutluluk verici.
Sevgilerimle…….

Web sitesi: http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/