Gimcat Malt Soft Extra

Merhabalar, Yeni haftaya hayvan dostlarının, özellikle de evinde kedi besleyenlerin ilgisini çekecek bir ürünle Gimcat Malt Soft Extra ile başlamak istedim. Blogdan takip edenler evimizde 2 kedimiz olduğunu bilirler. Çocukluk yıllarımda şuanda kedilerimin takibini yapan veterinerimizin kliniğine gitmeyi, oaradaki hayvanlarla iç içe olmayı çok severdim. Sokaktan eve taşımadığım hayvan kalmamıştı. Annem, kuş, balık ve kaplumbağa dışında hiç bir hayvanı eve sokmak istemedi. Ben toprağı kazıp çıkardığım solucanı kavanoza toprakla birlikte koyup eve getiren bir tiptim. Hayalim de tabiki bu yönde idi. Hep veteriner olmak istemiştim, kendi kliniğimi açmak. Nasip değilmiş.

Gimcat Malt Soft Extra kedi sahiplerinin çok işine yarayacak bir ürün. Kediler kendi temizliklerini biliyorsunuzki yalanarak yapıyorlar. Hatta günün büyük bölümünde bu işlevi gerçekleştiriyorlar. Dillerinin üzerinde sert yapıda papillalar bulunmaktadır ve adeta bir tarak görevi görür. Kendilerini bu şekilde yalarlarken pek çok tüy yutarlar. Bunlar zamanla boğazda ve bağırsaklarda birikerek ciddi tıkanmalara yol açabilirler. Kediler zaman zaman kusarak bu tüy yumaklarını çıkarırlar. İlk etapta bu kusmanın sebebini anlayamayabilirsiniz. Yediği mamalar ve içtiği su ile birlikte veya ardından tüy yumağı çıkacaktır. Ben ilk gördüğümde ishal olmuş ve tuvalete yetişemeyip yere yapmış sanmıştım. Daha sonra anladımki mamanın renginden dolayı çıkardıkları o renk görünüyordu. İncelediğimde tüy yumaklarını gördüm. Aynı keçe gibiydi. 

Gimcat Malt Soft Extra 

Ürün Özellikleri:

  • Saf ve doğal aromatik malt, özel altın sarısı bitkisel yağ, diyet lifler ve yüksek seviyeli TGOS(trans-galaktooligosaccharide) katkılı laktoz türevi içerir.
  • Kediler yalanma sonucunda tüylerini yutarlar, bu tüyler zaman içerisinde mide ve barsakta birikerek önemli sindirim sorunlarına yol açabilir.
  • Gimpet Malt Soft Ekstra içerisindeki doğal yağlar ve yüksek kalitedeki malt özleri sayesinde yutulmuş olan tüy yumakları ve diğer sindirilemeyen bileşenlerin doğal yollar ile vücuttan atılması sağlanır.
  • Diyet lifler barsaktaki iyi bakteriler için uygun bir besin kaynağıdır, bu sayede barsak lümeninde bulunan iyi bakterilerin sayısını arttırarak barsak hareketliliğine yardımcı olurlar.
gimcatmaltsoftextra
Gimcat Malt Soft Extra

Gimcat Malt Soft Extra macun kıvamındadır. Bazı kediler severek yesede bazıları sevmeyebiliyor. Tıkanmaların açılması için günlük 5 cm civarı sıkarak yedirmenizi tavsiye ederim. Özellikle uzun tüylü kedilerde veya tüy dökümü fazla olanlarda kullanılması gerekli diye düşünüyorum. Çünkü bu tıkanma sonucu hayvan mama yemek istemiyor kusuyor ve kediyi olumsuz etkiliyor. Tıkanma sorunu ortadan kalkınca gün aşırı vermeye devam edebilirsiniz. 

Gimcat(Gimpet) Evcil hayvan ürünleri konusunda oldukça başarılı ve kaliteli bir markadır. Piyasada farklı markalara ait maltlarda satılmakta. Birazda kedinizin damak tadına uygun bulmaya çalışmak veya deneme yanılma ile maksimum fayda sağlayanı bulmak gerekiyor. Biz Gimcat Malt Soft Extra‘dan çok memnunuz. Piyasada farklı fiyatlarda bulabilirsiniz. Ortama 40-50 TL civarıdır. Sizlerde minik doslarınızın tüy yumağı kusma problemine bir çözüm arıyorsanız mutlaka deneyin.

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 9 Ortalama: 3.9]

Toplam Ziyaret: 954 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGözde İlter

Yazar Hakkında

(39 yazısı var )

Merhaba ben Gözde 1983 doğumlu, evli ve bir erkek çocuk annesiyim. Eskişehirde yaşıyorum, aslan burcuyum. İşletme Lisans mezunuyum. Çalışma hayatımı hamilelik planladığımızda bıraktım. En son bir hastanede insan kaynakları uzmanı olarak çalıştım. Dışarı dönük,neşeli,gezmeyi ve hayatı yaşamayı seven biriyim. www.pudrakokusu.com blogunun sahibiyim. Daha çok makyaj ve cilt bakımı konularında yazılar paylaşacak olsamda, zaman içerisinde farklı konularla da karşınızda olabilirim. Bu platformda yazmaktan mutluluk duyuyorum.
Sevgiler…

Web sitesi: