Golden Rose Velvet Matte Ruj Serisi

Golden Rose Velvet Matte Ruj Serisi

Herkese merhabalar!

Bu hafta size cidden bayıla bayıla kullandığım bir ruj serisinden ve bendeki renklerinden bahsedeceğim. Henüz denemeyen varsa hemen koşup almalı diyorum. Golden Rose son yıllarda piyasaya sürdüğü ürünlerle Türk kozmetiğini farklı bir noktaya taşıdı bence. Eskiden önünden geçer oje dışında diğer kozmetik ürünlerini almazdım. Şimdi ise gerek fırçaları olsun, gerek makyaj malzemeleri evde stoklar oldum. En sevdiğim ürün ise bu mat rujlar oldu. 

Mat rujlar genelde dudağımı kurutuyor ve pütür pütür bir görünüme yol açıyor. Bu nedenle bu seriyle tanışana kadar genelde mat rujları tercih etmiyordum. Golden Rose’un mat rujları dudağı kurutmadan güzel bir görünüm elde etmemizi sağlıyor. Tek eksi yanı kalıcılıklarının biraz az olması diyebilirim. Gelelim bendeki renlerine: 1, 2, 7,10, 18 ve 27 numaraları. 2 numarasını alarak başladığım bu alışverişi 5 renk daha alarak koleksiyonumu genişlettim 🙂 Aklımda birkaç renk daha var tabi.

golden rose velvet matte
Golden Rose Velvet Matte Ruj Serisi

18 numara tam bir Marilyn Monroe kırmızısı ve serinin en kalıcı rengi bence. Sürekli bir şeyler yiyip içmeme rağmen saatler boyu dudağımda kaldı diyebilirim. Özel günlerde tercih ettiğim bir kırmızı tonu diyebilirim. Mac Ruby Woo’nun neredeyse aynısı diyebilirim 🙂

2 numarası tam bir gül kurusu rengi. Günlük kullanıma uygun nude denilebilecek bir renkte. Özellikle kış günlerinde çok güzel duruyor. Mac’in Mehr rujuna oldukça benzetiyorlar ancak elimde olmadığı için ne kadar doğru bilemiyorum 🙂

1 numara dudak rengine yakın oldukça açık bir renk. Yaz kış kullanıma uygun tam bir nude. Yalnız çok beyaz tenlilerde soluk durabilir, benden uyarması. 

27 numaralı renk 1 numaraya oldukça yakın. İçerisinde şeftalilik ve kahvelik bulunduran yine dudak rengine yakın bir tonda. 1 numaradan daha çok sevdim, en azından bende daha canlı durdu. Ancak sürümünü serideki diğer rujlara göre daha zor buldum. Galiba numaralar arasında kalıcılık ve yapı farklılıkları var. 1 ve 27 numarayı Mac Kinda Sexy’e benzetenleri duydum ama yine elimde olmadığı için bir şey söyleyemeyeceğim.

7 numara şeker pembesi bir renk. Bu rengi yazın sıklıkla kullanıyordum, kış aylarına pek uygun olmadığını düşünüyorum. Rengi açık olduğu için beyaz tenlilere çok yakıştırıyorum. 

10 numara içerisinde bejlik ve şeftalilik bulunduran bir pembe. Yine favori renklerimden birisi oldu. 

Kısaca benim oldukça sevdiğim ve renk çeşitliliğini yeterli bulduğum bir seri oldu. Rujların kapatıcılığı da oldukça iyi. Tek katta bile oldukça güzel bir görünüm sağlıyorlar. İçeriklerinde paraben olmaması da büyük bir avantaj. Ambalajlarını da biraz daha kaliteli yapsalar daha iyi olurmuş ama bu fiyata bu kalite sunulmuşken ambalajdan bahsetmek olmaz 🙂 İndirimsiz dönemde 18 TL gibi bir fiyatları var. Ancak ben indirim döneminde 10 TL’ye aldım. İndirim dönemlerinde kaçırmayın bakın derim.

Siz bu seriyi daha önce denediniz mi ? Hangi renklerini önerirsiniz ? Yorumlarınızı merakla bekliyorum!

Görüşmek üzere,

Mutlu haftalar..

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 60 Ortalama: 2.3]
Toplam Ziyaret: 27182 ,
Beğen & Paylaş:

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirGizem Demirel

Yazar Hakkında

(28 yazısı var )

Merhabalar,
Ben Gizem. Seyahat etmeyi seven, yeni mekanlar keşfetmeyi seven ve özellikle de Kozmetik ürünlerine meraklı mı meraklı, pembe aşığı birisiyim. Günlük hayatın koşturmacasında burada sizinle deneyimlerimi paylaşacağımdan, gezdiğim gördüğüm yerleri anlatacağımdan oldukça mutluluk duyuyorum.

Kendim hakkında bilgi vermek gerekirse, 1990 yılında Eskişehir’de doğmuş daha sonra Ankara ve İstanbul’da yaşamış birisiyim. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İstanbul’da bir banka bünyesinde iş hayatına atıldım ve uzun sürede İstanbul’da olacağa benziyorum. Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisansımı da tamamladıktan sonra eğitim hayatımada son verdim diyebilirim.
Hobi olarak bir blog yazmaya karar verdim ve http://gizoandtheblog.blogspot.com.tr hesabını açtım. Sizinle birlikte yeni ürünler, mekanlar keşfederek öğreneceğim ben de.
Keyifli ve yeni keşiflerle dolu günler.
Görüşmek üzere..

Web sitesi: