Göz Makyaj Temizleyecisi&Neutrogena

GozMakyajTemizleyicisi_neutrogena

Makyaj yapmayı sevenlerdenim. Özellikle  de göz makyajı. Gözlerimi koyu boyamak ve ortaya çıkarmak hoşuma gider. Bakışlar her zaman önemlidir diye düşünürüm. Ve güzel bir göz makyajı ile etkileyici bakışlar yaratılabileceğine inanırım.

Tabi makyaj yapmak ne kadar keyifliyse, çıkartmak bir o kadar zor ve zahmetli. Çoğumuz yatmadan önce makyajımızı silmeye üşeniriz. Eziyet gibi gelir. Hele ki temizlemeden yattıysak, sabahki görüntümüz korkunç olabilir.

Gözdeki kalem ve rimel ne kadar temizlenirse temizlensin, yüzünüzü yıkasanız bile kirpik diplerinizde mutlaka bir kalıntı bırakıyor ve akıyor. Bu da gözünüzü daha çok tahriş ediyor ve akmış bir makyaj kalıntısı kötü bir görüntü sağlıyor. Ayrıca kızarmış bir göz.

Benim gözlerim ve göz yapım çok hassas olduğundan, bir çok ürün denedim ve istediğim sonucu veren bir temizleyici bulamadım.  Aldığım her yeni bir ürün bittiğinde başka bir markayı denemeye koyulur oldum. Garnier, Nivea, Maybelline, Diadermine, Max Factor…

Bazıları temizlerken  gözün etrafını kızartıyor ve silerken acıtıyor. Bazıları yağlı bir kalıntı bırakıyor, bazıları da sadece göz kalemini çıkarırken rimele hiç bir fayda sağlamıyor, bazıları gözleri acıtıyor ve uzun süre kalıcı kızarıklık bırakıyor.

Sevgililer günü haftası sebebi ile birçok kozmetik ürününde indirim vardı. Bende indirimden yararlanayım, eksiklerimi tamamlayayım derken temizleyicimin bittiğini hatırladım. Yine kıyaslama içersine girmem gerekiyordu. Farklı marka arayışı içerisinde  dolaşırken Neutrogena’yı gördüm. O gün ürünün hem indirimli olması hem de diğer muadillerine göre gramajın  fazla olması sebebiyle satın almış oldum.

Tabiî ki o akşam denedim hemen. Ürünü kullanmadan iyice çalkalamak gerekiyor ki göze daha iyi nüfus edilebilmesi için. Makyaj pamuğunuzu iyice ıslattıktan sonra gözünüzün üzerine koyup biraz beklemeniz gerekmekte. Bu şekilde gözdeki makyaj yumuşamış oluyor. Sonrasında gözünüze bastırmadan hafif dairesel hareketlerle hem gözkapağınızda olan kalemden  hem de kirpiklerinize sürülmüş rimelden kurtuluyorsunuz.

Sonuç benim için gerçekten şaşırtıcıydı. Hiç zorlanmadan iki üç defa pamuğu gözümün üzerinde gezdirdikten sonra, gözümün makyajdan arındığını gördüm. Sonrasında bol su ile yüzümü yıkadım. Ürünün kullanım talimatında da yıkanması gerektiği yazıyor. Ben ne şekilde yüzümü temizlersem temizleyeyim mutlaka yıkama gereksimi hissediyorum.

Benden bir gün sonra kızımda ürünü kullandığında ben ona bir şey söylemeden o ne kadar memnun kaldığını söyledi bana.

Üründen çok memnun kaldım diyebilirim ve bir kaç arkadaşıma da önerdim. Onlarda memnun kalınca, bende sizinle paylaşmak istedim.

Ürünün tek bir dezavantajı var bence: Şişenin kapağını açtığınızda bir tıpa göremiyorsunuz. Pamuğu dökerken temizleyici fazla akıyor. Kullanmak istediğinizden fazla ıslanıyor pamuğunuz. Biraz bereketsiz oluyor. Bende  evde bulunan başka boş bir temizleyici şişesine dökerek kendimce çözüm buldum. İyide oldu.

Sizde iyi bir makyaj temizleyicisi arıyorsanız, denemenizi tavsiye ederim.

Aynı gün Neutrogena ‘ın başka bir ürünü olan parfümlü el kremini aldım. El kremi deneyimim de bir sonraki yazımda olacaktır.

Neutrogena ait diğer ürünleri ile ilgili detaylı  http://www.neutrogena.com.tr adresinden bulabilir.

Sevgilerimle

 
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1463 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 2 yorum “”

  1. BEN DE İYİ BİR GÖZ MAKYAJI TEMİZLEYECİSİ ARAYIŞINDAYDIM TAM:)))
    GÖNÜL RAHATLIĞIYLA SATIN ALIP KULLANABİLİRİM
    TEŞEKÜRLER;ELMASCIM YAZIN İÇİN;

    YENİ KOZMETİK DENEYİMLERİNİ DE BEKLERİM…..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com