Güzel ve Çirkin Film İncelenmesi-Beauty and the Beast

Mutlu haftalar.Yaz tatili geldi ne yapsak ne izlesek derken klasiklerden vazgeçmemek gerekir. Güzel ve Çirkin masalını bilmeyen var mı?  Umarım ki yoktur:)

Güzel ve Çirkin filmi incelenmesi-Beauty and the beast

Çocukluğumdan beri sürekli dinlediğim Jeanne-Marie Leprince de Beaumont’un klasik masalı bugün yazıma konuk olan eser. Konusunu bilmeyen yoktur. Yakışıklı ama kötü kalpli prens büyücü tarafından lanetlenir. Lanet yüzünden canavar olan prense, büyücünün ona verdiği süre içerisinde bir kadın “seni seviyorum” demelidir. Sihirli sözcüklerin işlemesi için âşık olmaları şarttır. Esas kızımız annesi olmayan üvey kardeşleri üvey annesi ve babasıyla yaşayan melek kalpli biridir. Masalın bu kısımları zaten tanıdık gelmiştir. En heyecanlı yeri canavar ve kızın karşılaşma anları..

Güzel ve Çirkin filmi incelenmesi-Beauty and the beast

Masal yıllardır sinemaya konuk olmaya devam ediyor.  En son yönetmenliğini Bill Condon’ın yaptığı başrollerinde  Emma Watson ,  Dan Stevens ,  Luke Evans  gibi isimlerin bulunduğu 129 dakikalık film Fantastik kategorisinin yanında Müzikal olarak da çok başarılı. İçerik olarak masaldan farklı işleyişi olsa da yarattıkları o duygusal havayla beraber sihir dünyası çok daha başarılı olmuş.

Güzel ve Çirkin filmi incelenmesi-Beauty and the beast

Prensin hizmetkârlarının da onunla birlikte lanetlendiği filmde, bu sahneleri gördüğünüz de çok eğleneceksiniz.

Oyunculuğun ve yapımın çok başarılı olduğu filmde gözlerinizin dolması bile muhtemel. Aksanlı dilleriyle sanki o dönemde yaşıyormuşsunuz hissi vere kadro benden tam puan aldı. İzlemenizi tavsiye ederim.

Toplam Ziyaret: 1083 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir