Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Mutlu haftalar

Kitap okumayı sevip ara verenlerdenseniz eski alışkanlığınızı tekrar kazanmanın en iyi yolu en sevdiğiniz kitapları okumak. Tam olarak  böyle bir dönemdeyken yeni basılan bir kitabı sizlerle de konuşalım istiyorum. “Harry Potter ve Lanetli Çocuk”

Harry Potter ve Lanetli Çocuk
Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Eminim herkes Harry Potter adını mutlaka bir kez duymuştur. Belki en yakın arkadaşınız belki siz belki çocuğunuz bu serüvenin en sıkı takipçidir. Benim gibi hayranıysanız ya da merak ediyorsanız gelelim kitaba.  Daha önceki seriye ait kitaplardan bir tık daha farklı bu eser.  J.K.ROWLING, John TIFFANY ve Jackson THORNE birlikteliğinde ortaya çıkan bir oyun.  Bu eser, sadece uzun zaman sonra ortaya çıkan yeni bir Harry kitabı değil aynı zamanda sahnelenen ilk Harry Potter kurgusudur.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk
Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Kitabın ilk satırından son satırına kadar büyü dolu sahnelerle baş başasınız. Betimlemeler öyle güzel ki filmlerdeki efektlerde ki kadar güzelce sahneleniyor aklınızda. Harry, Hermonie ve Ron üçlüsü burada da karşımızda. Serinin son filminde zaten gördüğümüz gibi Rona ve Hermonie evli.  Harry ve Ginny ikilisinin de iki çocuğu var: James ve Albus. Albus Severus POTTER, bu eserde başını türlü belaya sokan, sağ kalan çocuk sıfatının hakkını veren babasının altında ezilen bir çocuk.  Bir Potter olmanın kuralı her zaman en müthiş arkadaşı seçebilmek iken Albus kendisine arkadaş olarak Draco Malfoy’un oğlu Scorpıus’u seçer. Sorun şudur ki Scorpıus, Voldemortun oğlu olabilir. Konuya hâkim olmayanlar için biraz karışık gelebilir ama emininim bu sihir dünyası sizi çok etkileyecek.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk
Harry Potter ve Lanetli Çocuk

Ve kitaptaki en heyecanlı anlardan biri de Albus’un seçmen şapkayla karşılama anıdır. Okumayanlar ama bu seriyi takip edenler için soruyorum sizce bir Potter Slytherine seçilebilir mi?

Kitabın ilk basımı bu ay YKY Yayınları tarafından yapıldı. O yüzden daha çok taze bir eser. Fiyatı 22 TL. Özlediğiniz dünyaya tekrar kavuşma zaman

Toplam Ziyaret: 2485 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir