Harun Kolçak – Çeyrek Asır

Harun Kolçak Çeyrek Asır

Merhabalar

Lise çağlarım. Okula yeni başlamışım. Hep harçlıklarımı biriktirip kaset alma hevesindeyim. Pop müziği patlak vermiş ve güzel şarkılar, yeni sanatçılar çıkmaya başlamış. Bende de hastalık o zamanlar. Kaset biriktiriyorum. Nerede şimdi ki teknoloji? O zaman yeni çıkan şarkıları ya radyoda ya televizyonda yakalayacaksın  ya da satın alacaksın. Ulaşmak şimdiki kadar kolay değildi.

O zamanlar Harun Kolçak’ın da kaseti arşivimdeydi. Ne çok çevirip çevirip dinlemiştim albümünü.

Şimdilerde Harun Kolçak müzik sektöründeki 25.sanat yılını muhteşem bir saygı projesi ile kutluyor. Harun Kolçak Çeyrek Asır albümü ile bizlerle

Ben duydum ve çok sevindim. Sağlık ve başka problemlerinin olduğunu biliyordum.  Üzülüyordum Ama şimdi yeniden bizlerle.

Harun Kolçak Çeyrek Asır
Harun Kolçak Çeyrek Asır

Çeyrek Asır albümünde çok değerli sanatçılar yer almış ve ayrıca yine benim sevdiğim bir direktör olan iskender Paydaş düzenlemelerini yapmış . Ortaya leziz, kulakların pasını giderecek, beni ve benim gibi olan jenerasyonlara anıları hatırlatacak şarkılar söylenmiş.

Oh ne güzel:)

Ben sizlere bir taraftan yazıp diğer taraftan da dinliyorum.

Ah diyorum lise çağlarım, havayi düşüncelerim, kitaplarım, arkadaşlarım, kasetlerim, poster ve dergilerim…

Bu şu an 16 yaşındayım… Orada kalabilir miyim Harun Kolçak ile.

Sizde bu ziyafeti dinlemek isterseniz. Bir bakar mısınız?

İyi dinlemeler

Çeyrek Asır şarkı Listesi: 

1.Gir Kanıma feat. İrem Derici

2.Sensiz Olamam feat. Bedük

3.Yanımda Kal feat. Gökhan Türkmen

4.Deli et Beni feat. Tuğba Yurt

5.Haketmedim Ayrılığı feat. Yaşar

6.Dualarım Yoluna feat. Kubat

7.Elimde Değil feat. Işın Karaca

8.Korkuyorum feat. Zara

9. Bile Bile feat. Aşkın Nur Yengi

10. Ölürüm Elinde feat. Alişan Göksu

10. Gitme Seviyorum feat. Tan Taşçı

11. Ağlat Beni feat. Gülçin Ergül

12. Vermem Seni Ellere feat. Hakan Kahraman

13. Müptelayım Sana feat. Umut Kuzey

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 332 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com