HC Care Aydınlatıcı Peeling ..

Geçtiğimiz Aralık ayının son günlerinde HC Care saç bakım ürünlerinin yanında yeni bir cilt bakım serisi çıkarttı ve lansmana ile bir grup blogger arkadaşımla birlikte katıldık ve ürünler hakkında bilgi aldık. O gün yine herkese HC Care’in hediyesi olarak cilt tipine uygun ürünler de hediye edilmişti. Cilt bakım ürünlerini hemen kullanmaya başlayamadım ama makyaj ve cilt temizleme ürünleri zaten özel ilgi alanıma girdiği içim HC Care aydınlatıcı Peeling jeli hemen denemeye başladım.

HCCare
HC Care aydınlatıcı Peeling

Ürün tüp ambalajda ve bence miktarı 35 TL. olan fiyatına göre oldukça uygun. Çünkü bütün yüze ve hatta boyun bölgesine kadar fındık boyutu yeterli oluyor bence.

 

HCCare
HC  Care aydınlatıcı Peeling

 

İçeriği iyi, hayvansal katkı maddeleri bulunmuyor ve marka hayvan deneyi yapmıyor. Yine cildi hassas olanlar için içeriğinde sabun da bulunmuyor. Onun yerine hassas ovucu ajanlar var.

HCCare
HC Care aydınlatıcı Peeling

Cildi temizlemeyi ve aydınlatmayı vaat ediyor. Sabah ve akşam olarak günde iki defa kullanıma uygundur denilmiş ama ben o şekilde düşünmüyorum. Özellikle cildi peeling konusunda daha hassas olanlar için haftada 2 defa duşta kullanım gayet yeterli gelelecektir.

Ben de peeling tanecikli kremleri severim, hatta sert peeling ürünleri benim cildimi çok rahatsız da etmez ama sabah ve akşam kullanımda cildimin yorulacağını düşündüğüm için duşta dediğim gibi haftada 2 defa falan kullanmaya başladım.

 

HCCare
HC Care aydınlatıcı Peeling

Peeling jel kısmı çok yoğun ve içinde minicik mikro tanecikler var. Bir da daha büyük ama daha sert tanecikler içeriyor. Bunların miktarı tabi daha az. Birlikte bütün cildi derinlemesine temizliyorlar.

HCCare
HC Care Aydınlatıcı peeling

 

Nemli veya ıslak cilde parmak uçlarınızla ürünü dairesel  hareketlerle hafif hafif ovalayarak uygulamanız tavsiye ediliyor.  Ben de o şekilde uyguluyorum. Yaklaşık 1 dakika kadar hafifçe masaj yaparak ovaladığım cildimi daha sonra yıkayarak arındırıyorum. Herhangi bir gerginlik yaratmıyor yani uygulamadan hemen sonra koşa koşa nemlendirici sürme isteğim uyanmıyor. Ama duştan sonra toniklediğim cildime tabi mutlaka bir nemlendirici bakım da uyguluyorum.

Cildimi temizleyip arındırdığını ve ayrıca hafifçe renk açmaya başladığını da gördüğüm için kullanmaya devam edeceğim ürünler içinde yer alıyor. Ürün hakkında detaylı bilgiyi HC Care‘in sitesinden de alabilirsiniz.

Toplam Ziyaret: 1803 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir