Holografik Evren Kitabı

Merhabalar

Bugün sizlere Holografik Evren Kitabını anlatacağım. Bu kitabı ilk olarak Fi, Çi, Pİ kitaplarının yazarı Azra Kohen’in bir röportajında duymuştum. Özellikle okumamızı önerdiği bir kitaptı.

h-e

Aslında alınacaklar listeme ekleyeli neredeyse bir yıl oldu ama o kadar çok okumak istediğim kitap var ki onu satın alamamıştım bile. Sonra geçen ay Dost Kitabevi’nde dolaşırken gözüme çarptı. Hemde yanından geçerken. “Bu bir işaret olmalı, artık almalıyım sanırım:)” dedim ve satın aldım.

Hologram; Lazer ışınları yardımıyla boşluğa yansıtılan üç boyutlu imgelerdir.Kitabın arkasında “Dünyanın en saygın bilim adamlarından iki tanesi evrenin bir hologram yani kelimenin tam manasıyla insan beyni tarafından yaratılmış bir imge olabileceğini düşünmektedirler” yazıyor. Bu açıklama kitaba dair bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Ben kitabı alıp okumaya başladığımda anlatılanlar karşısında hayretler içerisinde kaldım.  Okurken sık sık “hadddii canım, yok canım vb….” gibi tepkilerle okudum resmen. Yani biraz ilginç ve inanılmaz olacağını bekliyordum ama bu kadarını beklemiyordum açıkçası. Yazarı Michael Talbot bu konuda çok sayıda deney ve araştırmaya yer vermiş. Kanıtlarıyla ve şahitleriyle anlatıyor olayları.

Mesela karnından bir kılıç geçiren adamın hikayesi inanılmaz. Karnına bir kılıç saplayıp diğer taraftan çıkarıyor ve hiç bir iç organı zarar görmüyor. Hatta bilim adamları bunun imkansız olduğunu iddia edip bir komisyon kuruyorlar ve adam bu komisyon karşısında kılıcı karnına sokuyor. Bu esnada röntgen filmini çekiyorlar ve evet kılıç orada. Adam kılıcı çıkardıktan sonra adamın vücudunda sadece kılıcın girdiği ve çıktığı yerdeki kızarıklıktan başka bir şey görünmüyor. Kılıç çıktıktan sonra tekrar film çekiyorlar ve gerçekten de adamın iç organlarında hiç bir etkilenme ve zarar görme görülmüyor.

Bu ve bunun gibi bir çok olay anlatılıyor kitapta . İnsanın düşünceleriyle bir çok şeyi yapabildiğini, odaklandığı zaman bazen bilerek yada bilmeyerek fizik kanunlarının dışına çıkabilecek şeyler yapabildiklerini anlatıyor. Bu yüzden kitabı okuduktan sonra düşüncelerinize daha fazla dikkat etmeye başlayabilirsiniz. Kendi gücünüzün farkına varabilirsiniz. Belki de bu gücünüzü kendinize çok faydalı hale getirmeyi öğrenirsiniz.

Ben kitabı tavsiye ediyorum. Sıkılmadan hatta dediğim gibi hayretler içerisinde okudum. Dünyaya ve kendinize farklı bir şekilde bakmak isterseniz sizde okuyun derim.

Şimdilik hoşça kalın……

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 2 Ortalama: 2.5]

Toplam Ziyaret: 1236 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirKadriye Koba

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Arda ve Ezgi’nin annesi, Ankara’da yaşayan bir Bursa’lı, yay burcu bir Psikolojik Danışman. Gezmeyi okumayı yeni şeyler denemeyi çok severim. Genelde pozitif, arkadaş canlısıyım. Yeni insanlar tanımaya bayılırım. Ama bu hayatta en çok anne olmayı sevdim. Çocuklarımla birlikte olmayı çok seviyorum. Onlarla çok eğleniyoruz.

İnsanların özellikle de kadınların kendilerini daha çok sevmelerine yardımcı olmak gibi kendimce bir misyonum var. Kadınların kendi değerlerinin farkında olmadıklarını ve bu yüzden mutlu olamadıklarını düşünüyorum. Kendini sevmekle başlar her şey. Önce kendini sevmelisin ki başkalarını da sevebilesin. Ve bugün kü ortamda en çok ihtiyacımız olan şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum.

Bir ailede kadın iyiyse o ailenin diğer fertleri de iyi. Ama kadın sorun yaşıyorsa o aile sorunlu oluyor. Hele ki çocuklar üzerinde annelerinin etkileri inanılmaz. Bu yüzden önce biz kadınlar mutlu olmalı ve kendimizi sevmeliyiz ki mutluluk saçabilelim. Bu gibi düşüncelerle www.bizkimizkadiniz.blogspot.com ‘u açtım ve bir süredir burada yazıyorum.,Kadın olmak sadece zayıf olmak, güzel olmak, makyaj, moda, kozmetik gibi şeyler değil. Onlarda önemli tabi ama kişisel gelişimimiz de çok önemli.
Bundan sonra bu sayfalarda sizlerle buluşup deneyimlerimi paylaşacak olmak benim için mutluluk verici.
Sevgilerimle…….

Web sitesi: http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/