House Blend Starbucks Kahve

Merhabalar

Türk kahvesi aşkımı beni tanıyan, paylaşımlarımı gören herkes bilir. genelde günde iki fincanla sınırlama yapmaya çalışsamda bazen üç fincan türk kahvesi içebiliyorum. Çay da severim ama Türk kahvesinin tadı aroması, içerken kahve eşliğinde yapılan muhabbetler bir başka.

Gittiğim mekanlarda mutlaka farklı şekilde yapılmış ve denenmiş kahveleri tercih etmeye çalışıyor, en iyi aramayı bulmaya çalışıyorum.

İçim kadar, sunuma önem verdiğimi de açıklamak isterim.

Ayrıca tek olarak edinmeye çalıştığım kahve fincanlarım da  var.

Kahvenin geniş bir kültüre ve geleneğe dayandığını bir manasının olduğunu hep söylemeye çalışanlardanım.

O yüzdendir ki hem içerken hemde bana büyük keyif veren Türk kahvesi tadı araştırmama devam edeceğim sanırım:)

Geçen akşam çekmecelerde bir şey ararken yeni bir kahve buldum. Kızım Damla’ alıp bırakmış.

House Blend Starbucks Kahve. Aslında türk kahvesi.

Paketi açtığınızda sizi mis gibi kahve kokusu yakalıyor:)

Kahvenizden bir yudum aldığınızda bu kahvenin Starbucks özelliklerini taşıdığını hemen anlayacaksınız. farklı aromaları var ve kendileri de,

“En kaliteli Latin Amerika kahve çekirdeklerinin harmanı olan House Blend, dengeli olarak tanımladığımız; ağızda ne baskın ne de az lezzet bırakan bir kahvedir.”

Derler.

Kahvenin tadı, rengi bitter çikolata şeklinde ve bana biraz acı geldi.  Ben neredeyse şekersiz içtiğim için olabilir diye düşünüyorum. Köpüğü muazzam. Güzel köpürüyor. ben cezve kullanarak pişirim gerçekleştirdim. Makinelerde de aynı köpüğü alabilirsiniz.

farklı kahve tadı almak isteyenlerde öneririm.

Ambalaj ve saklama seçeneğide oldukça başarılı.

House Blend Starbucks 250 mg Kahve fiyatı 40 TL civarında.

Afiyet ve 40 yıllık hatırım olsun:)

Sevgiler

Elmas

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Toplam Ziyaret: 1573 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com