İçimizdeki Saklı Cevher

Merhaba

Bugün sizler için gene çok severek okuduğum bir kitabı tanıtacağım. Davranış bilimleri Uzmanı Kunter Kurt beyden hediye olarak gelmişti ve o sayede tanıdım Psikolog Cevher Sönmez’i.

Kitap Nörokey yayınlarından çıkmış ve 147 sayfa. Benim elimdeki 2. baskısı.

Kitap şu sözlerle başlıyor ”Kitabın gizemli yaşam koridorlarına seyahat etmeye hazır mısınız? Belki de kendinizi satırların arasında bulacaksınız. Şaşırmayın sakın!”

icimizde saklı cevher kitap
İçimizdeki Saklı Cevher

Kitapta benim en çok dikkatimi çeken toplumumuzda da sıkça rastladığımız bizlerin Cahil Cesareti olarak adlandırdığı Dunning-Kruger Sendromu diye bahsedilen kişiler. Bu tarz olan insanların yetenekli oldukları tek husus var ”eksikliklerini ne niteliksizliklerini önemli ölçüde gizleyebilmeleri ”

Bir bölümde de narsisizmin ne kadar tehlikeli olduğundan bahsedilmiş bu kısımları tekrar tekrar okudum çünkü çevremde her söze -Ben diye başlayan kişilerin sayısı bir hayli fazla ve ben bundan son derece rahatsızım.

Kitapta öğüt vermekten çok davranışlarımızı nasıl düzenleriz ya da nasıl mutlu oluruza değinildiği için sevdim kitabı. Ne de olsa hiç kimse sevmez öğüt almayı

Son olarak mutluluğa önce inanmak gerek, ardından hayata benzetilerek sunulan tüm basamakları tek tek çıkarken atılan her adımı iyi belirlemek gerek. Bu da yetmez. İçinizden sizi geri adım atmaya iten bütün olumsuz düşüncelerden beyni arındırmak gerek.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 2]
Toplam Ziyaret: 1204 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirLerzan Kara

Yazar Hakkında

(40 yazısı var )

İşletme mezunu asıl mesleği sigortacılık olan ancak eşimin iş durumundan dolayı sonradan ev hanımlığına geçiş yapanlardanım. Ama asla sadece bir ev hanımı olarak kalmadım geriye değil hep ileriye baktım ve bakıyorum…
İki oğlumla vakit geçirmeyi ve onlardan bilgi olarak hep önde olmayı sevdiğim için araştırmacı bir yapım var.Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliğine bu şekilde bulaştım ve severek devam ediyorum. Gezmeyi fotoğraf çekmeyi ve yaşamayı sevdiğim için elimden geldiğince hayatı güzelleştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Niğde Doğader üyesim.
www.lerzankaradan.com isimli blogumu yönetiyorum. Bundan sonra Çarşamba günleri sizlerle Bloggerlar Paylaşıyor çatısı altında buluşacağım.
Herkese Sevgiler

Web sitesi: