İlk Kedi Yarışması İstanbul’da

Kıymetli kedi severler,

Dünyanın en büyük ve en prestijli federasyonlarından biri olan TICA‘nın (The International Cat Association) ilk Kedi Yarışması İstanbul’da gerçekleşecek. Yarışma TICA üyesi Felinoloji Derneği‘nin organizasyonuyla 28-29 Ekim 2017 tarihlerinde VADİSTANBUL AVM’de yapılacak.

Türkiye’den ve yurtdışından gelen birbirinden güzel kediler bir arada olacak. Yurtdışından gelen felinolog hakemler Jane Allen, Vlada Beninya ve Valentine Tessens yarışmaya katılan kedileri kendi ırklarına göre değerlendirecekler. Bu incelemede kedilerin kuyruk uzunluğu, esnekliği, göz boyutu, şekli, rengi, burun yapısı göz mesafesi, vücut yapısı, kulak boyu, yerleşimi, bacak boyları, kürk rengi, kalitesi, sıklığı, dişleri, çene yapısı, dişlerin kapanışı gibi pek çok özellikleri ırk standartlarına göre değerlendirmeye tabi tutulacak. Ve Irk özelliklerini en iyi taşıyan kediler rozetler, kupalar ve hediyelerle ödüllendirilecekler. Organizasyonun ana sponsoru Farmina Pet Foods, diğer sponsorlar ise Misspet ve HeyLove.

Birbirinden güzel kediler güzelliklerini Uluslararası dünyanın en prestijli kedi federasyonlarından biri olan TICA‘da tescilletmek için yarışacaklar.

Yarışmaya ev kedileri ve kısırlaştırılmış kediler de katılabilecek. Ali Altındağ (0505 462 7132) veya Onur Saçık (0543 670 6216) ile iletişim kurarak kontenjan uygunluğuna göre kedilerinizi kaydettirebilirsiniz.

Yarışmaya Katılım ve Ziyaretler ücretsizdir! Tüm Kediseverler davetlidir..

TICA Hakkında:

1979 yılında Amerika’da kurulan dünyanın en büyük kedi federasyonlarından biridir. Merkezi Texas’tadır.

Dünyadaki en büyük kedi kaydına sahip federasyondur. Kedilerle ilgili dünyanın en büyük genetik kayıt defterine de sahiptir. Bu sayede dünya üzerindeki tüm kedilerin sağlıklı şekilde ırk devamını sağlamayı amaçlar. Bünyesinde tanımlı ve takip edilen 71 kedi ırkı bulunmaktadır. Dünyanın 104 ülkesinde faaliyetlerini sürdüren federasyon, Türkiye’de Felinoloji Derneği ile çalışmalar gerçekleştirmektedir. web: http://tica.org/en/

Felinoloji Derneği Hakkında:

4 Mart 2014 tarihinde Feyza Nur Çelik tarafından Trabzon’da kurulan kedi derneğidir. Türkiye’deki kediseverler tarafından kedi ırklarını tanıma, tanıtma, safkan ırkları koruma, geliştirme, ırkları genetik hastalıklardan arındırma ve soy takibi yapma, kediseverlerin kedi bakımı konusunda profesyonelleşmesi ve uluslararası alanda felinolojik faaliyetler yapmak üzere çalışmalar gerçekleştirmektedir. Dernek Türkiye’nin birçok şehrinden üyelere sahiptir.

Bir dönem Almanya merkezli WCF yani World Cat Federation (Dünya Kedi Federasyonu) ile uluslararası çalışmalar yapan dernek daha sonra WCF ile yollarını ayırmış ve şimdi dünyanın en prestijli federasyonlarından biri olan Amerika merkezli The International Cat Association (TICA) ile uluslararası çalışmalarına devam etmektedir. web: http://www.felinolojidernegi.org/

Toplam Ziyaret: 1954 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir