Imumax Boğaz Spreyi nasıl?

Imumax Boğaz Spreyi

Her kış ortalama 4-5 defa bademciklerim şişer ya da iltihaplanır, boğazım ağrır, geniz akıntısı ile öksürük sıkıntım olur.

Çok kötü olursam doktora giderim, genelde geniş spektrumlu antibiyotik yazar. Beraberinde mümkünse pastil, gargara, c vitamini de kullanın der, yollar.  Tedavi hep aynı.

Çoğu zaman daha  boğazımda yanma başladığında gargara ve pastille durumu atlatırım.

Piyasadaki tüm gargara ve pastilleri denemişimdir.

Ekim-Kasım aylarında dinlediğim radyo kanalında bir reklam hem tuhaf geldi hem de ilgimi çekti. Bugüne kadar ilk defa bir boğaz spreyi reklamı duymuştum.

“Öhö – öhö imumaks sprey serbest virüs partiküllerini ve mikrobik kalıntıları temizler, kurutur ve boğaz ağrınızı azaltır “

Bu reklamı duyduğum ilk zamanlarda sadece öksürük sesleri, boğaz ağrısını azaltan bir sprey kısmını duyuyordum, markayı anlamaya çalışıyordum ama hızlı geçtiği için anlamıyordum.

Neyse bu böyle beş-on reklam devam etti, sonunda ismi anladım.

Tabii ilk defa boğazım ağrıdığında eczaneye sordum, yok dediler. Birkaç eczaneye daha sordum ve bulamadım. Başka bir şey aldım.

Aradan birkaç ay geçti, bu sefer sadece benim değil küçük oğlumun da boğaz ağrısı ve öksürüğü başladı. Eczaneye boğaz spreyi için ilk gittiğimde yine aklıma gelen bu marka oldu.

Bu sefer eczanede vardı. Eczacı büyük için mi, çocuk için mi diye sordu. Şaşırdım. İkisi de var mı dedim. İkisi de vardı.

Jpeg

İmumax sprey 3+ , Baby & Kids fiyatı  28 TL

İmumax sprey 16+ fiyatı  36 TL

 

Fiyatlarına baktım, normalin oldukça üzerinde bir fiyatla karşılaştım.

Fiyata gösterdiğim tepkiye, eczacı bunlar organik diye cevap verdi.

Diğer markaların doğrudan iyileştirme etkisi yok, sadece ağrıyı azaltıyor, yine hastalık ne kadar sürede geçecekse o kadar sürede geçiyor, yani boğaz spreyi, boğaz gargarası doğrudan birkaç günde iyileştirmiyor tek başına. En azından bende böyle bir etkileri yok.

Pahalı olmasına rağmen hem çocuklar için olanı hem de büyükler için olanı almaya karar verdim.

Reklamdaki gibi gerçekte de etkisini görürsem, hızlıca sağlığımıza kavuşacağımız için fiyat önemli değildi.

Aldıktan sonra merakla içeriğini okudum.

Bal, su, gliserol, üzüm asması ve Avrupa mürver ağacı.

Jpeg

Hemen kutuyu açıp spreyi boğazıma sıktım.  Çok tatlı geldi, boğazımı yaktı. İçimden kendi kendime organik bu, iyi gelecek dedim. Ama bendeki etkisi muhteşem ve süper olmadı.

Belki bir iki gün kullanırsam faydasını görürüm dedim ama olmadı.

Açıkçası ürünle ilgili hayal kırıklığına uğradım.  😥  😐 

Çocukların boğaz ağrısı kronik olmadığı için etkisi hakkında yorum yapamam. Ancak çocuklar tadını sevdi.  🙂 

Bizimkilerin bal alerjisi yok, ancak bazı çocukların bal alerjisi olabilir, bu nedenle dikkatli olmak gerek.

İmumax boğaz spreyini eczanelerde bulabilirsiniz.

 

Editörün Notu: Bu yazıda geçen bilgiler yazarın kişisel tecrübesi olup, doktor tavsiyesi niteliği taşımaz. Doktorunuza veya Eczacınıza danışmadan kullanmayınız.

 

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 71 Ortalama: 3]

Toplam Ziyaret: 20822 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 7 yorum “”

  1. Ben de aldım kullandım ama pek faydasını göremedim sirkeli tuzlu suyla gargara çok daha fazla etkili.boğaz ağrısı geçmedi öksürüğe dönüştü.

  2. Böyle Zaman’larda majezik oral sprey çok işe yarıyor. Anında etkisini gösteriyor Boğaz’daki Ağrı’yı hafiflettiği gibi yeme içme yutkunma sırasında zorluk yaşamıyorsunuz. Ben çok faydasını gördüğüm için paylaşmak istedim sizlerle.

  3. Ben de sık sık boğaz ağrısı yaşarım ve 2 yıldır evden bunu eksik etmiyorum. Kullanımına dikkat etmeniz gerek. İlk kullanımdan sonra 2 saat boyunca 20 dk aralıklarla uygulamalısınız. Bu şekilde yaparsanız 2 saat sonunda ağrı geçiyor. Öyle günde 3 kez kullan bırak tarzı bir sprey değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com