Imumax Boğaz Spreyi nasıl?

Imumax Boğaz Spreyi

Her kış ortalama 4-5 defa bademciklerim şişer ya da iltihaplanır, boğazım ağrır, geniz akıntısı ile öksürük sıkıntım olur.

Çok kötü olursam doktora giderim, genelde geniş spektrumlu antibiyotik yazar. Beraberinde mümkünse pastil, gargara, c vitamini de kullanın der, yollar.  Tedavi hep aynı.

Çoğu zaman daha  boğazımda yanma başladığında gargara ve pastille durumu atlatırım.

Piyasadaki tüm gargara ve pastilleri denemişimdir.

Ekim-Kasım aylarında dinlediğim radyo kanalında bir reklam hem tuhaf geldi hem de ilgimi çekti. Bugüne kadar ilk defa bir boğaz spreyi reklamı duymuştum.

“Öhö – öhö imumaks sprey serbest virüs partiküllerini ve mikrobik kalıntıları temizler, kurutur ve boğaz ağrınızı azaltır “

Bu reklamı duyduğum ilk zamanlarda sadece öksürük sesleri, boğaz ağrısını azaltan bir sprey kısmını duyuyordum, markayı anlamaya çalışıyordum ama hızlı geçtiği için anlamıyordum.

Neyse bu böyle beş-on reklam devam etti, sonunda ismi anladım.

Tabii ilk defa boğazım ağrıdığında eczaneye sordum, yok dediler. Birkaç eczaneye daha sordum ve bulamadım. Başka bir şey aldım.

Aradan birkaç ay geçti, bu sefer sadece benim değil küçük oğlumun da boğaz ağrısı ve öksürüğü başladı. Eczaneye boğaz spreyi için ilk gittiğimde yine aklıma gelen bu marka oldu.

Bu sefer eczanede vardı. Eczacı büyük için mi, çocuk için mi diye sordu. Şaşırdım. İkisi de var mı dedim. İkisi de vardı.

Jpeg

İmumax sprey 3+ , Baby & Kids fiyatı  28 TL

İmumax sprey 16+ fiyatı  36 TL

 

Fiyatlarına baktım, normalin oldukça üzerinde bir fiyatla karşılaştım.

Fiyata gösterdiğim tepkiye, eczacı bunlar organik diye cevap verdi.

Diğer markaların doğrudan iyileştirme etkisi yok, sadece ağrıyı azaltıyor, yine hastalık ne kadar sürede geçecekse o kadar sürede geçiyor, yani boğaz spreyi, boğaz gargarası doğrudan birkaç günde iyileştirmiyor tek başına. En azından bende böyle bir etkileri yok.

Pahalı olmasına rağmen hem çocuklar için olanı hem de büyükler için olanı almaya karar verdim.

Reklamdaki gibi gerçekte de etkisini görürsem, hızlıca sağlığımıza kavuşacağımız için fiyat önemli değildi.

Aldıktan sonra merakla içeriğini okudum.

Bal, su, gliserol, üzüm asması ve Avrupa mürver ağacı.

Jpeg

Hemen kutuyu açıp spreyi boğazıma sıktım.  Çok tatlı geldi, boğazımı yaktı. İçimden kendi kendime organik bu, iyi gelecek dedim. Ama bendeki etkisi muhteşem ve süper olmadı.

Belki bir iki gün kullanırsam faydasını görürüm dedim ama olmadı.

Açıkçası ürünle ilgili hayal kırıklığına uğradım.  😥  😐 

Çocukların boğaz ağrısı kronik olmadığı için etkisi hakkında yorum yapamam. Ancak çocuklar tadını sevdi.  🙂 

Bizimkilerin bal alerjisi yok, ancak bazı çocukların bal alerjisi olabilir, bu nedenle dikkatli olmak gerek.

İmumax boğaz spreyini eczanelerde bulabilirsiniz.

 

Editörün Notu: Bu yazıda geçen bilgiler yazarın kişisel tecrübesi olup, doktor tavsiyesi niteliği taşımaz. Doktorunuza veya Eczacınıza danışmadan kullanmayınız.

 

 

Toplam Ziyaret: 24160 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 82 Ortalama: 2.9]

9 thoughts on “Imumax Boğaz Spreyi nasıl?

 1. Ben de aldım kullandım ama pek faydasını göremedim sirkeli tuzlu suyla gargara çok daha fazla etkili.boğaz ağrısı geçmedi öksürüğe dönüştü.

 2. Böyle Zaman’larda majezik oral sprey çok işe yarıyor. Anında etkisini gösteriyor Boğaz’daki Ağrı’yı hafiflettiği gibi yeme içme yutkunma sırasında zorluk yaşamıyorsunuz. Ben çok faydasını gördüğüm için paylaşmak istedim sizlerle.

 3. Ben de sık sık boğaz ağrısı yaşarım ve 2 yıldır evden bunu eksik etmiyorum. Kullanımına dikkat etmeniz gerek. İlk kullanımdan sonra 2 saat boyunca 20 dk aralıklarla uygulamalısınız. Bu şekilde yaparsanız 2 saat sonunda ağrı geçiyor. Öyle günde 3 kez kullan bırak tarzı bir sprey değil.

  1. Kesinlikle. Öğretmenim. Kronik larenjit ve farenjitim var. Eczacı tavsiyesi ile aldım. Boğazımda hafif acı veya yanma hissettiğimde 20-30 dakika aralıklarla uyguluyorum , etkisini gösteriyor. Normalde 1 hafta ses kısıklığı ve boğaz ağrısı yaşarım. O kadar sprey denedim, tek faydalı olan bu oldu bana

 4. Merhaba
  Bende bu spreyi kulanıyorum ama beklentimiz şıp diye sorunu çözmesi değildi.
  Bize tavsiye şekli virüs yayılımını yavaşlatıp bağışıklık sistemine zaman tanıması şeklindeydi.Oğlum sık sık boğaz ağrısı çeker ve her seferinde hastanelik olur 10 gün antibiotik kullanırdık bu kışın 3 ayda bir tekrarlardı.
  daha sonra bu spreyi aldık oğlum boğazım batmaya başladı dediği zaman sabah akşam sıkıyoruz ve 4 aydır hastanelik olmadan normal seyrinde atlatıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir