Incia Roll-On

roll on

Incia Roll-On

Merhaba,

Incia markası benim geçtiğimiz aylarda tanıştığım bir marka. Doğal kişisel bakım, sabun ve temizlik ürünleri üretiyor. Benim de bir kaç ürünü deneme fırsatım olmuştu. Bugün sizlere anlatmak istediğim ürünleri Incia Roll-on. Normal şartlarda roll-on kullanmayan biriyim. Bunun en önemli nedenlerinden biri de, roll-onların bir dönem ter bezlerini kapadığı,  kanseri tetiklediği yada yol açtığı yönündeki haberlerdi. Çünkü terlemek insan yapısı gereği çok önemli. Terleyerek normal vücut sıcaklığımızı koruyabiliyoruz. Isı dengemiz sağlanıyor ve vücudumuzdaki bazı zararlı maddeler ve toksinler terle birlikte vücudumuzdan atılıyor.

Her doğal ürünü de gözü kapalı almamak gerekiyor. Maalesef bazen sağlıklı yaşamak isterken reklam stratejileri ile kandırılabiliyoruz. Kanmamak için içeriklerini incelemek ve tanımak çok önemli. Firmalar ürettikleri ürünlerin içeriklerini ürün ambalajında göstermek zorundalar. Aldığımız roll-onların içeriğinde paraben, alkol  ve alüminyum olmamalı.  İngiltere’de 17 kanser hastası üzerinde yapılan bir araştırmada gögüs tümörleri incelenmiş ve kanser dokularında alüminyuma rastlanmış. Ayrıca göğüs dokusunun dış kısmında da alüminyum yoğunluğunun arttığı açıklanmış.

Ayrıca roll-on ve deodorant seçerken terlemeyi değil kötü kokuyu engelleyen ürünleri seçmek de fayda var.

Rool-on ve deodorant kullanımı ön bilgisinden sonra gelelim ürüne ve ürün hakkında ki düşüncelerime.

Incia Roll-On’un içeriği şu şekilde ;

Doğal ürünler
Incia Roll – On

Kullanımı üzerinde banyo ve duştan sonra sürün ve kurumasını bekleyin yazıyordu. Ben tabi bunları yapmadım denemek için 🙂 Kullanmadan önce çalkalarsanız daha akışkan oluyor. Kısa sürede de kuruyor zaten. İçeriğinde parfüm var yazmışlar ama öyle çok belirgin bir parfüm kokusu almadım ben. Sentetik değil doğal parfüm olması nedeniyle sanırım.  Yapı olarak çok terlemeyen, terlese de çok kokmayan biriyimdir. O nedenle sürdükten sonra akşama kadar hiç koku da olmadı.

roll on
Incia Roll-On

Ürün kadın ve erkek olarak iki farklı şekilde satılıyor. Boyutu 50 ml. Eczanelerde ve bazı web sitelerinde satılıyor. Satıs noktalarını  linkten görebilirsiniz. Ürün şu an 24.50 TL deneme fiyatı ile satışta.

Umarım güzel bir yazı olmuştur. Yazıya yıldız vererek puanlayabilirsiniz. Kullanan veya konu ile ilgili fikirleri olan varsa yoruma bekliyorum. Fikirleriniz bizim için çok değerli

Sevgiler

Şafak

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 10 Ortalama: 2.7]
Toplam Ziyaret: 1975 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com