İngilizce Dil Eğitiminde Üstün Kalite

Dil eğitimi dendiğinde karşımıza pek çok farklı seçenek çıkar. Farklı görüşler ve farklı yöntemler yine farklı öğrenme kapasitelerine göre şekillendirilmiştir. Ancak ülkemizdeki dil eğitimin yetersizliği ve aslında dünyada uygulanan yöntemlerin başarısı karşılaştırıldığında doğru dil eğitiminin pratik olarak konuşma üzerine kurulu olanı olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Ülkemizde konuşarak öğren sistemi son derece büyük ilgi görmekte ve süreç başarı ve memnuniyet ile sonuçlanmaktadır. Herkesin kendi seviyesine ve kendi zaman tercihine göre ayarlanan programın esası ana dili İngilizce olan eğitmenlerle yapılan telefon görüşmeleri veya skype üzerinden yüz yüze yapılan görüşmelerle sürdürülmektedir. Her gün rutin olarak yapılan dersler öğrencinin talebine bağlı olarak farklı zaman aralıklarında yapılmaktadır. Derslerin başlamasında önce aday ile yapılan kısa telefon görüşmesinde adaya yöneltilen sorular ve alınan cevaplara bağlı kalınarak bir eğitim programı hazırlanır. Eğitimin öncesinde online olarak gönderilen hazırlık çalışmaları ve sonrasında gönderilen ders notları ve ödevler konuşma ve yazılı eğitimin aynı oranda ilerlemesine olanak sağlamaktadır. Çalışmalara bulunulan her yerden katılabilme özgürlüğü eğitim alan kişinin rahatlamasını ve engelleri ortadan kaldırmasını sağlayacaktır. Bu dil eğitimi için kaçırılmayacak bir fırsattır.Ders saatini kendi programına göre belirleyerek, anadili İngilizce olan öğretmenlerle istenildiği kadar konuşabilmek dilin ilerlemesi için göz ardı edilemeyecek fırsatlar sunmaktadır.

Yapılan çalışmalar ve öğrencilerin eğitim süreci boyunca uygulanan memnuniyet anketlerine göre eksikler giderilmekte ve uygulanabilecek yeni yöntemler devreye sokulmaktadır. Konusarakogren.com Şikayet oranı 0 olan etkileyici bir yöntemdir. 2009 yılında faaliyete başlayan program bugüne kadar yaklaşık 20.000 öğrenciye ev sahipliği yapmış ve alınan eğitimler memnuniyetle sonuçlanmıştır. Ülkemizde başarılı dil eğitimi yöntemleri sıklıkla bulunamamakta alınan eğitimler sonucunda sadece zaman ve para kaybı yaşandığı gözlemlenmektedir. Dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan pratik ve akıcı konuşmaya yönelik eğitimlerin başarısı kanıtlanmış ve sistem ülkemizde de uygulanmaya başlamıştır. Akademik kadroların üzerinde çalıştığı sistem ile bir öğrencinin tüm ihtiyaçları karşılanmaktadır. Yabancı dil öğrenmeye çalışan yetişkinlerin karşılaştıkları en büyük sorun dil becerisini geliştirecek düzeyde konuşacak kişinin bulunamaması yönündedir. Konuşarak öğren sistemi ile öğrenilen bilgiler pratiğe dökülüyor ve gelecek eğitimin bilgileri size gönderilerek derse hazırlıklı gelmeniz sağlanıyor. Konuşabilme becerisi yabancı dile eğitimlerinin en can alıcı ancak en zayıf halkasıdır. Okullarda ve kurslarda verilen eğitimler ağırlıklı olarak dilin yapısı hakkındadır. Tüm notları yüksek olan öğrenciler dahi konu konuşmaya geldiğinde zorlanmakta ve istenen sonuca ulaşamamaktadır. Nerede olursa olsun bir dilin pratiğini yapabilmek düzgün ve akıcı iletişim için zorunludur.

Ana dil olarak İngilizce konuşulmayan ülkelerde yaşayanların en büyük ve ortak sorunu İngilizce öğrenmenin mecburi olmasıdır. Bir İngiliz veya Amerikalı herhangi bir dil öğrenme zorunluluğuna sahip değilken dünyanın geri kalanında yaşayanların dil eğitimine para ve zaman harcaması zorunludur. Aslında son derece acı olan bu durum avantaj olarak düşünülmeli ve İngilizce öğrenmek için yola çıkan kişinin kendine güvenmesi gereklidir. Ülkemizde hizmet veren İngilizce kurslarısundukları farklı seçeneklerle dili öğretmek için değişik yöntemler denemektedir. Bazı kurslar ders saatlerinin bir kısmını Türkiye’de bir kısmını da ana dili İngilizce olan farklı ülkelerde işler. Öğrenciler öğrendikleri bilgileri sıkılmadan ve bıkmadan tekrar etmek zorundadır. Tekrar edilmeyen bilgiler unutulmaya mahkûmdur. Yapılan araştırmalara göre öğrendiklerimizin %80’ini bir haftada, %70’ini bir günde, %50’sini bir saat içerisinde unuttuğumuz yönündedir. Bu bilgiler ışığında ilk olarak doğru bir yöntem belirlemek, kararlı ve sabırlı olmak, bıkmadan usanmadan tekrar etmek, tüm ilgimizi bu dile vermek ve bulduğumuz her ortamda İngilizce konuşmalar yaparak dilimizi geliştirebiliriz.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1216 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com