ISANA Saç Bakım Yağı LOREAL Saç Bakım Yağına Karşı

ISANA SAÇ BAKIM YAGI X LOREAL SAÇ BAKIM YAGINA KARŞI

Selam kızlar:)

Bugün burada daha önce yazmadığım bir yazıyla karşınızdayım. Ürün karşılaştırma yazılarını okumayı çok seviyorum bu şekilde ürünlerin daha iyi  yorumlandığını düşünüyorum. Bende yazmaya uzun zaman önce  karar verdim ancak  yazmak için;  elimdeki ürünlerin bitmesini bekledim ve şimdi de uzun zamandır beklediğim yazımı yazıyorum. İndirim öncesi yazıp yayınlamak istedim ki indirimde almak isteyenlere ön bilgi olsun. Bu arada iki bakım yağının da ayrıntılı yazılarını bloga yazmıştım.

İlk olarak benzer özellikleri :

MİKTAR :100 ml

KULLANIMI: Her ikisi de banyodan önce, banyodan sonra, ıslak yada kuru saça , ısı işleminden önce de kullanılabiliyor.

AMBALAJ: Plastik ve pompalı şişedeler.

Farklı özellikleri:

KIVAMI : Isana oldukça yoğun kıvamlıyken,  Loreal su gibi bir kıvama sahip

KOKUSU: Isana daha argan yağı ağırlıklı bir kokuya sahipken, Loreal’de bu koku çok hafif.

KULLANIM SÜRESİ: Isana yoğun kıvamlı olduğu için 2 pompası  tüm saça yeterken, Loreal’de 5-6 pomba kullanmak gerekiyor bu da daha kısa sürede bitmesini sağlıyor.

SAÇI AGIRLAŞTIRMA: Isana kıvamı nedeniyle fazla kullanıldığında saçın ağırlaşmasına sebep olurken, Loreal’de ne kadar kullanırsan kullan saçın ağırlaşması söz konusu değil.

İÇERİK: İki saç bakım yağıda bitkisel içerikli yağlar içerirken, Isana’da argan yağı daha ağır basıyor gibi.

ETKİSİ: Loreal bakım yağının etkisi daha kısa süreli ve anlıkken,  Isana saç bakım yağının etkisi daha uzun süreli ve daha yoğun nem verme kapasiteli..

FİYATI: Isana saç bakım yağı 10 TL iken Loreal saç bakım yagı 15-20 TL arası  ve indirimde 10 TL gibi bir fiyata denk geliyor genelde. 

ULAŞIM: Isana saç bakım yağı sadece Rossmann‘ lar da satılırken Loreal saç bakım yağı her yerde satılıyor.

ÇEŞİT: Isana saç bakım yağı tek çeşitken, Loreal saç bakım yağı şimdilerde 3 çeşit olarak piyasada bulunuyor.

ISANA SAÇ BAKIM YAGI X LOREAL SAÇ BAKIM YAGINA KARŞI
ISANA SAÇ BAKIM YAGI X LOREAL SAÇ BAKIM YAGINA KARŞI

Loreal saç bakım yağını kolay ulaşılması ve yazın da rahatlıkla saçımı ağırlaştırmadan kullanılması nedeniyle çok severek kullanıyorum. Şu anda 2. şişemi kullanıyorum ve bu da bitince tekrar alırım. Verdiği nem, parlaklık vb. özellikleri anlık olsa da saçımı ağırlaştırmadığı için özellikle yazın çok severek kullanıyorum.

ISANA SAÇ BAKIM YAGI X LOREAL SAÇ BAKIM YAGINA KARŞI
ISANA SAÇ BAKIM YAGI X LOREAL SAÇ BAKIM YAGINA KARŞI

Isana saç bakım yağı kıvamı nedeniyle fazla kullandığımda saçımı ağırlaştırsa da verdiği parlaklık ve nemden dolayı çok severek kullandığım bir yağ oldu. Özellikle verdiği nem uzun süreli ve bu nedenle de kışın kullanmak istediğim bir saç bakım yağı benim için. Ulaşması zor olsa da indirimlerde 5-6 TL fiyata geldiği için çok ekonomik bir yağ. Bu güne kadar 1 şişe bitirdim ve onu da her gün 2 pompa kullanmama rağmen yaklaşık 7 ayda bitirebildim. Kesinlikle yenisini kış girmeden alacağım.

Benim Loreal saç bakım yağı ve Isana saç bakım yağı için söyleyeceklerim bu kadardı. Sonra ki yazımda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 39 Ortalama: 2.8]
Toplam Ziyaret: 8389 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 3 yorum “”

  1. Merhaba, bilgi verici yazın için teşekkürler. Tavsiyelerine uyup Kullandığım ürünleri değiştirdim. Sonuç mükemmel, bu arada benim gibi internet alış-verişi sevenler için lookinwell.com adlı sitede senin verdiğin ürünler ve daha fazlasını bulmak mümkün. Tekrar teşekkür, Sevgiler cnm 🙂

  2. Merhabalar,tercihim zigavus argan elıxır besleyici saç bakım serumu.saçımın kırılmasını yıpranmasını önlüyor,ayrıca kolay şekil almasını da sağlıyor.

  3. Merhabalar benim tercihim bu konuda liquit keratin ürünlerinden yana çünkü saçlarımda ciddi yıpranmalar ve yanmalar mevut başka bişey kar etmiyor. Diğerleri bi işe yaramadı ama Liquit keratin saçlarımı tekrar canlandırıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirSelma Özdemir

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Herkese merhaba
Ben Selma. Nam-ı diğer Mona. Yaklaşık bir senedir düzenli blog yazan bir blog yazarı olarak artık yazılarımı buradan da sizlerle paylaşacağım. Önce kim olduğumdan başlayalım ve sonra da benim yazılarım da nelerle karşılaşacağınıza gelelim. Evin ilk ve tek kız çocuğuyum. Yeni mezun olmuş bir hemşire ve öğretmen adayıyım. Okumayı çok seven biriyim. Hayal perestim ve biraz kelimesinin yetersiz kaldığı kadar da çocuk ruhluyum. Çok duygusalım ; kızgınlığım da küskünlüğüm de kısa sürede olur ve biter. Her şeyi yapmak isterim ama yapamayacak kadar da üşengecim. Aşırı evcimenim. Yalanı sadece kendime söylerim :) Sabırlı biri sayılmam ama bir şeyi çok istiyorsam onun için çalışmaktan yorulmam ve sıkılmam. Çok tez canlıyım. Kısa boylu ve miyon görünümlüyüm ; annemin piresiyim.
Blog yazılarını okumayı ve videoları izlemeyi sevdiğim için bir gün ben de neden yapmayayım dedim ve önce yazmaya sonra da çekmeye başladım. Yazmak tamam da konuşurken çok heyecanlanıyorum galiba. Blogum da, kanalım da kısaca benimle ilgili her yerde bakıma, alışverişe, ürün yorumlarına ait şeyleri rahatlıkla bulabilirsiniz. İndirimleri takip ederim ve stoklamayı severim. Makyaj konusunda acemiyim ama bakım yapmayı bilirim. Çenem çok düşüktür bu da elime vurur ortaya yakın uzunlukta yazılar yazarım genelde. Daha çok kozmetik ve bakım ağırlıklı yazılar yazsam da kadına ait her konuda yazı yazmaya çalışıyorum.
Bundan böyle burada da Sen ve Ben Hayat blogumda da olduğu gibi sık sık ve güzel (bence) yazılarla karşınızda olacağım. Beni takip etmeyi unutmayın ve görüşünceye kadar kendinize iyi bakın.

Web sitesi: http://www.senbenvehayat.blogspot.com