İspark’tan İstanbul Atatürk Havalimanı için Ekonomik Otopark İmkanı

Zaman o kadar hızlı geçiyor ki anlatamam, hep bir yerlere yetişmek zorundayız. Bu yüzden şehir dışı seyahatlerde uçakla yolculuk gerçekten büyük bir imkan bizim için.

Uçakla yolculuk daha popüler oldukça ve fiyatlar neredeyse otobüs fiyatlarıyla aynı seviyede bazen de daha düşük olunca sıkıntıları da artıyor. Zamanında uçağa binebilmek için en az 2-3 saat önce yola çıkmak gerekli, malum İstanbul trafiği. Trafiği atlattık ama girişte ya sıra varsa…

Peki ya nasıl gitmeliyiz hava alanına? Taksi, metrobüs, shuttle, bir arkadaşım bıraksın, ya da arabamızla gidelim, uçakla gitmek nasıl fikir? J

Hava alanına kendi yolculuğunuz için veya birini almak için arabayla gitmek çoğu insan için otopark sorunu nedeniyle sıkıntılı bir durumdur. Yolunuz özellikle Atatürk hava alanı bağlantı yollarından geçiyorsa yolun sağına park etmiş ve trafiği tehlikeye sokan bir sürü araç görürsünüz. Bildiğiniz gibi hava alanlarının içinde araçla bekleme yapmak yasak, bekleme durumunda otoparka girmelisiniz, otopark işletmesini yapan firmanın da ücretleri oldukça yüksek. Bu nedenle araçlar otopark parası vermemek için böyle geçici bir çözüm bulmuşlar.

İspark, bu soruna çözüm için Sabiha Gökçen hava alanında daha önce çözüm üretmişti.

İzmir Yolculuğum nedeni ile google’da kısa bir araştırma yaptım.  Önce kolay ve ekonomik bir ulaşım aradım. Tabii ki bulamadım. Ardından “İstanbul Atatürk Hava Alanı ekonomik otopark” araması yaptım ve “İspark’tan 3 saati 1 TL’ya otopark” konulu bir çok haber gördüm.  Hemen bu otoparkın nerede olduğunu aramaya başladım ama net bir bilgiye ulaşamadım.

Sabah biraz erken kalkıp yola çıkarsam park yerini rahatça bulurum diye  düşündüm.

Dünya Ticaret Merkezi’nin yakınlarında İFM’ye (İstanbul Fuar Merkezi) yakın diye okumuştum.

Aklımda “İspark P+R” kalmıştı.

Algıda seçicilik bu olsa gerek, daha önce bu yollardan defalarca geçmiştim ama hiçbirinde de bu tabelayı görmemiştim.  Bu sabah en az 5-6 yerde bu tabelayı gördüm.  Önce havaalanına girişinde bir yol sağa havaalanına diğeri de Bakırköy – Dünya Ticaret Merkezine dönüyor, bu ayrımda sola doğru bu tabelayı gördüm, ardından tekrar ve tekrar tabelaları takip ederek, CNR ve İstanbul Fuar merkezine geldim. Burada tam fuar salonu girişinde durarak sizler için de bir fotoğraf çektim.

????

İstanbul Atatürk Hava Alanı için İspark P+R ‘nin tam yeri:

İFM/CNR fuar alanının bir önünde bir de yeni bosna E-5 karayoluna yakın tarafında otopark vardır, ispark P+R de fuar alanının arkasındaki yerde,  fuara gidenler belki de daha önce buraya park ettiklerini hatırlayacaklardır.

Sizin için haritada yerini işaretledim.

ispark_atatürkhavalimani

 

Ücretler ise aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi

????

Hava alanına ücretsiz ring sefer var, arabayı park ettikten 5 dk sonra kalktı ve toplam 10 dakika içinde hava alanına ulaştım.

24 saat güvenlik var, şimdilik içim rahat.

teşekkürler İSPARK

 

 

 

Toplam Ziyaret: 13024 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 10 Ortalama: 2.6]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir