İstanbul Bienali- İstanbul Modern

Güzel bir hafta dileğiyle herkese günaydın:)

Uzun süredir fırsat yaratamadığım bir ziyareti bu hafta gerçekleştirdim. “Tuzlu Su: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori” başlıklı 14. İstanbul Bienali “muazzam bir görsel şölen ile açılmıştı. Bende İstanbul Modern de ki sergisini ziyaret ettim . Her ülkeden resimleri sunulan ressamların parçalarını, farklı düşünmenizi sağlayacak çalışmaları incelemek için mutlaka vakit ayırın.

fotograf 2-4
İstanbul Bienali- İstanbul Modern

fotograf 2-5

Belli bölümlerde farklı ülkeler ve farklı anlardan çekilmiş fotoğraflar sunulmuş. Oralarda ki gerçekliği, acıyı, mutluluğu bizzat hissediyorsunuz. Benim en çok etkilendiğim alan ise bir sürü tuyden geçerek simsiyah bir odaya girdiğinizi düşündüğünüzde gördüğünuz dünya ve yıldızlar oluyor. Resmen koskocaman dünya bir kaç adım ötenizde:)

fotograf 3

fotograf 5

fotograf 3-1
İstanbul Bienali- İstanbul Modern

En hassas kısım bence minimal boyuttaki hapishane yataklarını andıran setlerin içine fidan dikilmesiydi. Böyle ufak ufak farklı detaylar bulmak mevcut. Sergi alanına küçük demek ayıp olur. Yorulduğunuzda soluklanmak için cam kenarında ki bir banka oturun ve denize bakarak incelediklerinizi düşünün.

Bienal alanına giriş ücretsiz ama gitmişken İstanbul Modern de ki sergiyi de gezin. Daha çok sanat için perşembeleri ücretsiz. Ruhunuzu doyurmak her şeyden daha kolay.

Mutlu haftalar olsun

Toplam Ziyaret: 2034 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir