İstanbul Deniz Müzesi Gezisi

Mutlu haftalar

İstanbul’da yaşayıp gidip görmediğimiz kaç yer kaç mekân vardır kim bilir?  Bir yerden başlamak gerek dedim ve bu hafta soluğu İstanbul Deniz Müzesi’nde aldım.

İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi

Beşiktaş’tan geçerken mutlaka göreniniz olmuştur. Deniz kuvvetleri komutanlığına bağlı olan bu müze 1897 yılında ” müze ve kütüphane idaresi” ismiyle kurulmuş olup aynı zaman da bu müze ilk askeri müzemizdir.  2. Dünya savaşı sırasında eserlerin korunabilmesi için ederler Anadolu’ya taşınmış, 1961 yılında da bugün ki Beşiktaş iskelesinde ki yerini almıştır. .  Müze de gemi modelleri, sancaklar, tuğralar, gemi bas figürleri ve silahlar sergilenmektedir.  Müzeye girdiğiniz de o tarihi kokuyu buram buram almanız mümkün.

İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi

Keyifle gezebileceğiniz kadar büyük olan müze güzel bir incelemeyle yaklaşık 1-2 saatinizi alabilir. İçerisinde hatıra olsun amacıyla birkaç bir şey almak isterseniz diye küçük bir yer de var. Müzenin içinde ayrıca Atatürk’ün bal mumu da bulunmakta. Müzeye giriş fiyatları da yetişkinler için 6,5 TL iken öğrenciler için ücretsiz. Bir hafta sonu etkinliği için çok ideal bir yer. Gidip görmenizi tavsiye ederim.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1896 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİlknur Özkan

Yazar Hakkında

(139 yazısı var )

1995 İstanbul Doğumluyum. Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik bölümü öğrencisiyim. Yaklaşık bir yıldır Acemi Sihirbaz isimli blogumda yazıyorum.
Dünyaya geliş amacımız olduğuna inanıyorum ve bu yolda ki en önemli aracımız kelimeler. Bu nedenle kitap okumak ya da bir şeyler karalamak benim için basit bir hobi olmaktan çıkalı çok oldu. Bir kitap sayfasının insanların hayatında değişime yol açması,onları etkilemesi ,onlara yön göstermesi benim için çok mühim. Belki şu anda bana bile çok amatör gelen yazdıklarımın, ilerde insanları etkileyecek seviyeye gelebilmesi için daha profesyonel olan kişilerle yazmak benim için bu yüzden önemli.
Konuk yazar olarak başladığım bu sitede, yazarların arasına girmek beni çok mutlu ediyor. Sizden de desteklerinizi bekliyorum :)

Web sitesi: http://acemisihirbaz.blogspot.com.tr/