İstanbul’un Ortasında Bir Cennet Forestanbul

Merhaba,

Bu haftaki yazımda sizlere İstanbul’un ortasında bir cennetten bahsetmek istiyorum. Forestanbul. Kocaman kocaman plazaların hemen ardında, toprağın ağaçlarla buluştuğu bir yerde Forestanbul

Geçen hafta sonu birkaç blogger arkadaşla birlikte gittik. Kendimi çok cesur hissettiğim anlar oldu 🙂 Oysa genel olarak korkağımdır. Forestanbul Kurt kemeri Mesire Yerinde bulunuyor. Kemerburgaz’da 2. kemeri geçince hemen soldan giren yolun içinde. Şişli vakfına ait olan alanın işletmeciliğini oldukça profesyonel bir grup yönetiyor.

65.000 malanı ile Türkiye’nin en büyük orman içi macera, dinlenme, etkinlik ve eğlence merkezi olarak kurulmuş olan alanda, restaurant, kurumsal toplantılar için organizasyon yapılan toplantı ve piknik alanı, doğum günü organizasyonu, paintball, tırmanma duvarı, dev salıncak ve serbest atlayış var. Binicilik hizmetlerine bir süre ara vermişler ama sanırım yaza tekrar start verecekler.

forestanbul
Forestanbul

Biz o gün ilk olarak Macera parkındaydık. Güvenlik nedeniyle özel kıyafetler giyerek aktiviteleri yapabiliyorsunuz. Çünkü ağaçların 2 metre ile 16 metre arasındaki yüksekliklerinde tabiri caizse Tarzan oluyorsunuz 🙂 Bu konuda çok başarılı olduğumu söyleyemeyeceğim. Çünkü her ne kadar oldukça güvenli bir şekilde çelik zincirlerle bağlanmış olsanız da hemencecik korktum ben. Oysa en yüksek yerlere tırmanan gencecik insanlar vardı. Ayrıca son dakika ilerlemekten korkanlar içinde kurtarma ekibi hazır bekliyordu.

forestanbul
Forestanbul

Denediklerimden biri de Dev Salıncak. Yaklaşık 15 mt. yüksekliğe kadar çekiliyorsunuz ve yükseltmeyi bıraktıklarında, senden hemen elinin altındaki gri ipi çekmeni istiyorlar. Eğer benim gibi niye diye sormazsanız birden yere düşmeye başladığınızı hissediyorsunuz. 

forestanbul
Forestanbul

Sonra da o hızla birden savrulmaya başlıyorsunuz ve yavaş yavaş bu heyecan yerini garip bir huzura bırakıyor. Aşağıda ki video iniş anına çok yakın bir anda çekildi 🙂

Aktivitelerden sonra dilerseniz restaurantında oturup bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Fiyatlarına gelince, restaurant bölümü, şehir merkezindeki yerlere göre ortalamanın biraz üzerinde ancak lüks semtlere göre ortalama bence. Aktivite ücretleri ise çok pahalı değil. Örneğin macera parkı, 50 tl.  3.5 saatlik seanslar düzenleniyor. Tüm aşamaları geçseniz bile bu vakit size yetiyor.

forestanbul
Forestanbul

Paintball ve oryantiring için randevu almanız gerekiyor. Paintball da en az 8 kişi olmanız gerekiyor.

forestanbul
Forestanbul

Forestanbul, yaz kış hizmet veriyor. Mekana gelmek için özel aracınızı kullanmanız gerekiyor bana göre. Fiyatlar ile ilgili bilgi resimlerde mevcut.

Youtube’da mekan ile ilgili kısa bir tanıtım filmine rastladım. Buyurun izleyelim 🙂

Arada kaçamak yapmak isterseniz şehirden tavsiye ediyorum.

Sevgilerimle

Şafak

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Toplam Ziyaret: 1830 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirŞafak Karadeniz Kilimcigöldelioğlu

Yazar Hakkında

(115 yazısı var )

Eskiden bankacı, şimdi ev hanımı. Hüsnü ve Fikriye’nin kızı, Kemal ve Elif Miray’ın ablası, Ege ve Efe Deniz’in annesi Alp Tolga’nın eşiyim ben.
Başıma ne gelirse gelsin , savaşmaktan asla vazgeçmem. Tam bir kova kadınıyım ama iyi niyetim beni üzdükleri an biter.Dışarıdan bakıldığında çok sakin ve sessiz olarak görülsem de görüntü sizi aldatmasın. Bir noktaya kadar sabreden, sonrasında tüm gemileri yakıp yeniden başlayacak kadar cesur biriyim.
41 yaşındayım, 41 kere maşallah demeyi unutmayın :)
Doğduğumdan beri BeşiktAŞKlıyım.
Küçüklükten beri günlük tutardım. Yine günlük tutuyorum ama internette :) Oğullarıma anılarımı bırakmak için kurduğum www.safagindunyasi.com blogunu yönetmekten ve orada paylaşımlar yapmaktan çok hoşlanıyorum. Ölene kadar da sürdürmek istiyorum.
Bu sitede sizinle olmak hep hayalini kurduğum şeylerden biriydi. Hayallere kavuşmak kimi mutlu etmez ki. Sizler tarafından beğenilip sevilen bir site olmayı başardığımız günün gelmesini iple çekiyorum.
Sevgilerimle
Şafak

Web sitesi: http://www.safagindunyasi.com