“Kadın” Olmayı Hatırlamak

Merhaba

Bugün sizlere Bülent Gardiyanoğlu’nun “Kadın Olmayı Hatırlamak” kitabını anlatmak istiyorum. Yazar Bülent Gardiyanoğlu kitabında diyor ki “Bazı kadınlar erkek gibi davranıyor. Hayatlarında erkek gibi durmaya çalışıyorlar. Duruşları, davranışları, konuşmaları erkek gibi. Bu kitapta bilerek ya da bilmeyerek erkek enerji üreten kadınları nelerin beklediğini , hayatlarına ne gibi sorunlar çekebileceklerini anlatmaya çalıştım” .

kad1

“Bir kadın erkek enerji ürettiğini nasıl anlar?

Aynanın karşısına geçin ve gözlerinizin içine bakın. Gözlerinizin içinde bir kadın mı görüyorsunuz yoksa bir erkek gibi güçlü olmaya çalışan birini mi? “

Siz ne görüyorsunuz?

Kitapta genel olarak günümüzde kadınların kadın olmayı unuttukları ve bu yüzden çok sıkıntı yaşadıklarını anlatıyor. Mesela “Erkek beklenilip kız doğan çocukların yazgısı” bölümünde bu kadınların hayatları boyunca kendilerini değersiz , istenmeyen ve 2. sınıf hissettiklerini , evlendiklerinde de erkeği kendinden daha değerli gördüğü için ya kocalarına ezildiklerini ya da kocaları ile savaş içinde yaşadıklarını anlatıyor.

Ayrıca bölüm sonlarında yaşanılan sorunla ilgili olumlama cümleleri yer alıyor. Bu cümleleri kendimize 21 gün boyunca söylememizi öneriyor.

Bir ilişki iyi gitmiyorsa, ayrılmak yerine  şifalandırmayı deneyin diyor Bülent Gardiyanoğlu.

Telepatik İletişim Tekniği bölümünde de ilişkilerimizde konuşmasak bile düşüncelerimizle iletişim kurduğumuzu ve olumsuz düşünürsek olumsuz bir ilişkimiz olduğunu anlatıyor. Hatta danışanlarından bir kadının kocasından her gün dayak yediği şikayetiyle kendisine geldiğinde ona ilişkisini şifalandırmasını tavsiye ettiğini kocası hakkında her gün dua etmesini önerdiğini anlatıyor. Kadının eşi bir süre sonra dayak atmayı bırakıyor ve ilişkileri düzene giriyor. Bunun gibi örnek  hikayelerle anlatıyor. Fiyatı 16 TL. Destek Yayınları tarafından yayınlanmış.

Kadın Olmayı Hatırlamak

Kitabın arka kapağındaki yazıyla yazımı sonlandırıyorum ve kitabı tavsiye ediyorum. Herkes içindeki kadınla barışsın, sevgi dolu bir ilişki kursun diye:)))

“Okuyacağınız bu kitap , bir kadının hayatını dengeye alabilmesine, kendini yeniden programlayabilmesine ve Allah’ın onu yarattığı gerçek dişi enerjisiyle var olabilmesine yardımcı olmak için yazılmıştır.

Tüm kadınlara şifa olması niyetiyle……”

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 15 Ortalama: 3.6]

Toplam Ziyaret: 2621 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirKadriye Koba

Yazar Hakkında

(84 yazısı var )

Arda ve Ezgi’nin annesi, Ankara’da yaşayan bir Bursa’lı, yay burcu bir Psikolojik Danışman. Gezmeyi okumayı yeni şeyler denemeyi çok severim. Genelde pozitif, arkadaş canlısıyım. Yeni insanlar tanımaya bayılırım. Ama bu hayatta en çok anne olmayı sevdim. Çocuklarımla birlikte olmayı çok seviyorum. Onlarla çok eğleniyoruz.

İnsanların özellikle de kadınların kendilerini daha çok sevmelerine yardımcı olmak gibi kendimce bir misyonum var. Kadınların kendi değerlerinin farkında olmadıklarını ve bu yüzden mutlu olamadıklarını düşünüyorum. Kendini sevmekle başlar her şey. Önce kendini sevmelisin ki başkalarını da sevebilesin. Ve bugün kü ortamda en çok ihtiyacımız olan şeyin sevgi olduğunu düşünüyorum.

Bir ailede kadın iyiyse o ailenin diğer fertleri de iyi. Ama kadın sorun yaşıyorsa o aile sorunlu oluyor. Hele ki çocuklar üzerinde annelerinin etkileri inanılmaz. Bu yüzden önce biz kadınlar mutlu olmalı ve kendimizi sevmeliyiz ki mutluluk saçabilelim. Bu gibi düşüncelerle www.bizkimizkadiniz.blogspot.com ‘u açtım ve bir süredir burada yazıyorum.,Kadın olmak sadece zayıf olmak, güzel olmak, makyaj, moda, kozmetik gibi şeyler değil. Onlarda önemli tabi ama kişisel gelişimimiz de çok önemli.
Bundan sonra bu sayfalarda sizlerle buluşup deneyimlerimi paylaşacak olmak benim için mutluluk verici.
Sevgilerimle…….

Web sitesi: http://bizkimizkadiniz.blogspot.com.tr/