Kalyon Oje Kurutucu Sprey

Merhaba, haftaya ojelerimizi çabucacık kurutacak bir ürünle, Kalyon Oje Kurutucu Sprey ile başlayalım istedim. En sinir bozucu anlardan biri ojemizi sürdükten kısa bir süre içinde birşekilde bozmamızdır. Sürüp ötlece saatlerce oturmak bile gerekebiliyor. Ama unutarak veya ufak tefek işleri halletmeye çalışırken nekadar dikkat edersek edelim bozulur o oje. Bunun için artık pratik ürünler var. En pratik olan da bu tarz spreyler sanırım. Piyasada birkaç dk da hemen kurutan bir ürün varmı bilmiyorum ama denediğim 2 ürüne göre size gözlemlerimi aktaracağım.

Flormar’ın Oje kurutucu spreyini kullandım. Ama açıkçası hiç memnun kalmadım. Hem kurutmada bir etkisi yok, hemde sıktığınızda verdiği o beyaz pudra görüntüsü hiç hoş değil. Derinizide kurutmuş oluyorsunuz. Sonrasında internetten bir araştırma yapıp Kalyon Oje Kurutucu Sprey almaya karar verdim. Şuan ne kadara aldım hatırlamıyorum ama 7,5 – 9 TL arası birşey sanırım.  

Kalyon Oje Kurutucu Sprey
                                                   Kalyon Oje Kurutucu Sprey

Ojenizi sürdükten 1-2 dk sonrasında 10 cm kadar uzaktan tırnağınıza sıkıyorsunuz. Yağlı bir yapısı var. Kimileri sevmesede bu benim çok hoşuma gidiyor. Çünkü kurutma işlemini yaparken aynı zamanda tırnak etleriniz, hatta eliniz komple nemlenmiş oluyor. Herhangi bir beyazlık kalmıyor elinizde. Tek eksi yanı sıkarken spey olduğundan tırnağınız dışında  sağa sola sıçrama oluyor. Bunun için tavsiyem bir havlu, peçete gibi bir şeyin üzerinde sıkmanız. Tabiki hemen sık ondan sonra istediğin gibi ellerini kullan omuyor. İllaki beklemek gerek. Ama mesela gece yatarken oje sürüp yattığımda eğer bu spreyi kulanıp yatarsam iz olmuyor. Ama bunu sıkmadan yattığımda sabah izler kaçınılmaz. Kesinlikle bekleme süresi kısalıyor. Ayrıca çok hafif dokunuşlarda iz olmuyor. Bunu sıkmazsam en ufak şeyde iz oluyor. Biraz bekledikten sonra ben ellerimi hafif hafif ovuşturup yağın fazlasını elime yediriyorum. Yumuşacık oluyor ve sonuçta o yağ emiliyor ve yumuş yumuş ellerinizi oluyor. Kendi sitesinden bilgi almak için tıklayınız.

Bu iki Oje kurutucu dışında başka denemedim. Ama risk almaya gerek yok. Bence başarılı denebilecek bir ürün. Tekrar alırmıyım’ Evet kesinlikle alırım. Küçük bir ambalajı olduğuna bakmayın o kocaman tüplü speylerden çok çok daha bereketli. 

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeniz yazılarda görüşmek üzere…

 

Toplam Ziyaret: 1001 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 5 Ortalama: 2.6]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir