Kanyon Sosa’da Sağlıklı Bir Öğün

sosa_kanyon

Kanyon Sosa

Herkese Merhabalar 🙂

Bugün sizlere hem sağlıklı hem de keyifli bir kaçamak yapabileceğiniz mekandan bahsedeceğim. Eğer istanbul’da Kanyon civarından geçiyorsanız Sosa’ya uğramanız benden size tavsiye. Alışveriş merkezlerindeki klasik fast-food diye tabir edilen yerlerden bıktıysanız eğer siz de benim gibi çok seveceksiniz burayı. Gerçi Kanyon diğer alışveriş merkezlerinden farklı olarak püfür püfür açık havada tam yazlık, bu nedenle yazın en sevdiğim alışveriş yapılacak ve yemek yenilecek yerler arasında üst sıralarda. Kanyon’un en üst yemek katında orta sıralarda karşılıyor Sosa bizleri. İlgili çalışanları, kaliteli yemekleri ve büyük oturma alanı ile çok sevdiğim bir yer ayrıca.

Kanyon Sosa
Kanyon Sosa

Büyük porsiyonları, leziz yemekleri ve ikram olarak verilen zeytinli ekmekleriyle gönlümü fethetti resmen 🙂 Zeytinli ekmeği kek kıvamında, lezzetine dayanamayıp iki tabak söyledik . Sözde sağlıklı beslenecektik ama bu kadar kaçamak olur 🙂

Kanyon Sosa
Kanyon Sosa

Yemek tercihimi ise hafif olması açısından Tavuklu Kinoa Salatasından yana kullandım. Kinoayı pek çoğunuz duymuşsunuzdur, son zamanlarda oldukça gündeme geldi. Öncelikle biraz da olsa bildiğim faydalarından bahsetmek istiyorum. Öncelikle tam protein olması nedeniyle uzun süre tokluk hissi yaratıyor. Ayrıca yüksek lifli olması nedeniyle de sindirim açısından tercih edilebilir. Tadıda kısıra benziyor  🙂 Ben ilk kez Kinoa’yı Sosa’da tattım ve oldukça da beğendim. Fotoğraftanda çok güzel gözükmüyor mu ama ? Malzemeden kaçınmamışlar, tavuğunu, kinoasını ve yeşilliklerini bolca koymuşlar benim için de oldukça doyurucu bir öğün oldu.

kinoa_salatası
Kanyon Sosa

Buranın bir de Çengelköy ayranı var ki sevgim öyle böyle değil 🙂 Bir şeyin içine fesleğen girince dayanamıyorum. Sürahiyle alasım gelse de kendimi durdurdum diyebilirim. Ayran bardak olarak alınca 6 TL, sürahi olarak alınca ise 15.75 TL.

Kanyon Sosa
Kanyon Sosa

Her gittiğimde hizmetinden memnun kaldığım, yemeklerini çok sevdiğim bir mekan Sosa kısacası, yolunuz düşerse gitmenizi tavsiye ederim.

E bir de hatıra fotoğrafı çektirmeden olmaz 🙂

kanyon_sosa
Kanyon Sosa

Görüşmek üzere!

Toplam Ziyaret: 1744 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir