Kenton Kadayıflı Muhallebi

Merhaba herkese

Yaz yaklaşıyor herkes bir zayıflama havasına girdi. Doğal olarak bende düşünüyorum daha az yesem diye ama tatlı alışkanlıklarımı azaltamıyorum. Gerekirse aç gezeyim ama tatlısız bir hayat asla diyenlerdenim. Genellikle tatlı krizlerine akşam ya da gece girdiğim için pratik tatlıları tercih ediyorum. Kenton bu işin pirlerinden çünkü tatlıları hem çok pratik hem de çok lezzetli. Diğer tatlılarını o kadar çok sevmiştim ki tekrar tekrar alınca kadayıflı muhallebiye sıra gelmemişti. Bugün de bunu yapmaya karar verdim çünkü çok arkadaşımdan övgülerini duymuştum.

 

Kenton Kadayıflı Muhallebi
Kenton Kadayıflı Muhallebi

Yapılışı çok pratik.

Paket içerisinden kadayıfı da muhallebi tozu da çıkıyor. Yapılışı da son derece basit ; tereyağını tavada eritip içerisine kadayıfları ekleyip kavuruyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. Diğer tarafta da toz karışıma sütü ekleyip muhallebiyi pişiriyoruz. Ardından 21*21 kare borcama döküyoruz (ben 27*27 döktüm ince sevdiğim için ) Buzdolabında bekletip yiyoruz hepsi bu. Biz bu yeni denediğimiz lezzeti çok sevdik herkese de kenton lezzetlerinin hepsini gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.

Kenton Kadayıflı Muhallebi
Kenton Kadayıflı Muhallebi

Not: Benim gibi daha şekerli tatlıları tercih ediyorsanız benim yaptığım gibi 2 tatlı kaşığı pudra şekerini muhallebiye ekleyebilirsiniz. Zira tadı normal tat sevenler için ben biraz daha şekerli seviyorum.

Afiyet olsun

 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 4 Ortalama: 3.8]
Toplam Ziyaret: 1577 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirLerzan Kara

Yazar Hakkında

(40 yazısı var )

İşletme mezunu asıl mesleği sigortacılık olan ancak eşimin iş durumundan dolayı sonradan ev hanımlığına geçiş yapanlardanım. Ama asla sadece bir ev hanımı olarak kalmadım geriye değil hep ileriye baktım ve bakıyorum…
İki oğlumla vakit geçirmeyi ve onlardan bilgi olarak hep önde olmayı sevdiğim için araştırmacı bir yapım var.Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliğine bu şekilde bulaştım ve severek devam ediyorum. Gezmeyi fotoğraf çekmeyi ve yaşamayı sevdiğim için elimden geldiğince hayatı güzelleştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Niğde Doğader üyesim.
www.lerzankaradan.com isimli blogumu yönetiyorum. Bundan sonra Çarşamba günleri sizlerle Bloggerlar Paylaşıyor çatısı altında buluşacağım.
Herkese Sevgiler

Web sitesi: