Keyifli Bir Film; Ters Yüz

Okullar kapandı. Tatil ve karne hediyesi olarak çocuklar için vizyona giren birçok film var. Bizde pazar günümüzü eğlenceli hale getirelim dedik ve  uzun süredir gitmek isteyipte gidemediğimiz sinemaya gitmeye karar verdik. Seyredeceğimiz film önceden belliydi ; Ters Yüz 

ters yüz

Animasyon filmler çocuklar için ne kadar yapılırsa yapılsın benim fikrim yetişkinler için de acayip eğlenceli. Gülmek garantili yani.

Pazar günü 16:00 seansına Türkçe dublaj 3D olarak biletimizi ve mısırlarımızı alarak yerleştik koltuklarımıza.

Ters Yüz’ün konusu kısaca şöyle; Riley karlı bir kasabada yetişen, neşeli, buz hokeyi oynamayı seven ve takımda oynayan tatlı bir kız çocuğu.

Riley’in yaşamı yeni bir şehir, yeni bir ev, yeni bir okul derken değişmeye başlar. Çünkü çok sevdiği buz kaplı gölünden ve kasabasından ayrılmıştır.

Railey’in üzüntüsü dışarıdan farklı görünse de içinde oluşan duygular daha bir farklıdır.

 Tabii bu görünen yüzün dışında bir de o görünmeyen duygu mekanizması var ya, insana yön verenler,  işte filmin can alıcı noktası bu durumda başlıyor.

Neşe, Üzüntü, Öfke, Korku ve Nefret. Railey’in içindeki arkadaşları.

Riley’in zihnindeki duygularının hayatına yön vermesindeki davranışlarını gösteren dört ana duygu.

Neşe hep Riley’i mutlu ederken, üzüntünün biraz ortalığı karıştırmasıyla macera başlar. Bu durumda Riley’i bir kaosa sürüklenir. Riley nasıl yolunu bulacaktır. Eeee işte bundan sonrasını sizler görüp seyredin derim.

Pixar Animasyon Stüdyoları’ndan çıkan her türlü filmi seyrettim diyebilirim. Kaliteli yapımlara imza atıyorlar. Ters Yüz de bunlardan biri. Görsellik. kraterleri senaryo harika. Tamamen çocuklar için yapılmış. Oldukça eğitici. Duyguların çocuklara neler yaptığını, nasıl başetmeleri gerektiğini öğretiyor.

Seslendirme harika. Biz anneler çok beğendik. Çocuklarımız da çok beğendi. Kakari kikiri güldüler ve eğlendiler.

Sizde bu hafta sonu çocuklarınızı alıp Ters Yüz’ü seyretmeye ne dersiniz ?

Haftaya görüşmek üzere

İyi seyirler 🙂

Insıde Out imbd Puanı 8,9

Toplam Ziyaret: 2460 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir