Keyifli Bir Film; Ters Yüz

Okullar kapandı. Tatil ve karne hediyesi olarak çocuklar için vizyona giren birçok film var. Bizde pazar günümüzü eğlenceli hale getirelim dedik ve  uzun süredir gitmek isteyipte gidemediğimiz sinemaya gitmeye karar verdik. Seyredeceğimiz film önceden belliydi ; Ters Yüz 

ters yüz

Animasyon filmler çocuklar için ne kadar yapılırsa yapılsın benim fikrim yetişkinler için de acayip eğlenceli. Gülmek garantili yani.

Pazar günü 16:00 seansına Türkçe dublaj 3D olarak biletimizi ve mısırlarımızı alarak yerleştik koltuklarımıza.

Ters Yüz’ün konusu kısaca şöyle; Riley karlı bir kasabada yetişen, neşeli, buz hokeyi oynamayı seven ve takımda oynayan tatlı bir kız çocuğu.

Riley’in yaşamı yeni bir şehir, yeni bir ev, yeni bir okul derken değişmeye başlar. Çünkü çok sevdiği buz kaplı gölünden ve kasabasından ayrılmıştır.

Railey’in üzüntüsü dışarıdan farklı görünse de içinde oluşan duygular daha bir farklıdır.

 Tabii bu görünen yüzün dışında bir de o görünmeyen duygu mekanizması var ya, insana yön verenler,  işte filmin can alıcı noktası bu durumda başlıyor.

Neşe, Üzüntü, Öfke, Korku ve Nefret. Railey’in içindeki arkadaşları.

Riley’in zihnindeki duygularının hayatına yön vermesindeki davranışlarını gösteren dört ana duygu.

Neşe hep Riley’i mutlu ederken, üzüntünün biraz ortalığı karıştırmasıyla macera başlar. Bu durumda Riley’i bir kaosa sürüklenir. Riley nasıl yolunu bulacaktır. Eeee işte bundan sonrasını sizler görüp seyredin derim.

Pixar Animasyon Stüdyoları’ndan çıkan her türlü filmi seyrettim diyebilirim. Kaliteli yapımlara imza atıyorlar. Ters Yüz de bunlardan biri. Görsellik. kraterleri senaryo harika. Tamamen çocuklar için yapılmış. Oldukça eğitici. Duyguların çocuklara neler yaptığını, nasıl başetmeleri gerektiğini öğretiyor.

Seslendirme harika. Biz anneler çok beğendik. Çocuklarımız da çok beğendi. Kakari kikiri güldüler ve eğlendiler.

Sizde bu hafta sonu çocuklarınızı alıp Ters Yüz’ü seyretmeye ne dersiniz ?

Haftaya görüşmek üzere

İyi seyirler 🙂

Insıde Out imbd Puanı 8,9

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 2385 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com