Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate Gece Serumu

Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate Gece Serumu

Herkese merhaba!

Oldukça uzun bir süredir Kiehl’s gece bakım serumunu kullanmak istiyordum. Öncelikle mağazadan tester’ını alarak denedim. Sivilce yapıp yapmadığını görmek önemli bir kriter. Zaten Kiehl’s mağazaları tester konusunda oldukça cömert olduğu için bu konuda çok yardımcı oldular. Tester’ı deneyimledikten sonra sonunda dayanamayıp serumu aldım ve bir süredir günlük cilt bakımımın bir parçası haline geldi. Her gece yatmadan önce sürmezsem uyuyamıyorum o derece 🙂 

Serum adına yakışır bir şekilde gece mavisi cam bir şişede sunulmuş. Ayrıca ambalajını geri dönüştürülebilir olarak yapmaları da benden artı puan aldı. İçeriğine gelecek olursak, paraben içermeyen temiz bir yapıya sahip. İçerisinde temel ve botanik yağlar içeriyor. Bu yağlar sayesinde serum, gece boyunca cildi yenilemeyi, onarmayı ve ışıl ışıl aydınlık bir görünüme kavuşturmayı vadediyor. Özellikle içerisindeki lavanta yağının kokusu buram buram burnunuza geliyor. Lavantanın onarıcı ve yatıştırıcı etkisini kokusundan hissetmek mümkün! Ürün içeriğindeki yağlara rağmen oldukça sıvı bir kıvamda. 

kiehls

Benim bu ürünü tercih etmemdeki en önemli faktör maalesef ki sahip olduğum seboreik dermotit Yüzüm yağlı ancak seboreik dermotiti kontrol etmek için yüzümdeki sebumu da dengelemem gerekiyor. Bu nedenle öneriler üzerine bu gece serumunu kullanıyorum. Gündüz için olan böyle yağ içerikli serumlar sivilcelenmeye, yağ butonlarına ve cildimde bir ağırlığa neden oluyor. Bu serumda ise hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. İtiraf etmeliyim ki korkarak kullanmaya başlamıştım neyseki korktuğum gibi olmadı.

Yağlı bir cildim olduğu için bir damla halinde kullanmayı tercih ediyorum. Şişenin kullanım şekli oldukça pratik, damlalık eklemeleri dozu ayarlamanızı sağlıyor. Önce yanaklarıma yedirip daha sonra kalanı T bölgeme uyguluyorum. Çok yağlı bir his bırakmasa da yağı hissetmek mümkün. Birkaç dakika içerisinde ciltte emiliyor. Mis gibi rahatlatıcı lavanta kokusu da uyumama yardımcı oluyor diyebilirim.

kiehls
Kiehl’s Midnight Recovery Concentrate Gece Serumu

Yaklaşık 1 aydır düzenli kullanım sonucu elde ettiğim sonuçlar ise oldukça güzel. Öncelikle kızarıklıklarımı geçirdi ki yüzümde en çok rahatsız olduğum şey bu kızarık görünüm. Aydınlık bir görünüm verip vermediği konusunda çok emin değilim. Belki daha uzun bir kullanımda bunun ayrımına varabilirim. Sabah uyandığımda yumuşacık bir cildim oluyor, daha canlı bir cilde kavuştuğumu söyleyebilirim. Ayrıca kil maskesi yaptıktan sonra gerilen cildimi de yumuşatıyor.  

Benim memnun kaldığım bir serum oldu, ancak yağlı bir ürün olduğu için deneme boyunu istemeden kullanmanızı pek önermiyorum. Ürün 30 ml’lik bir şişede ve fiyatı da 129 TL. İlk başta pahalı gelse de yaklaşık bir 6-7 ay gidecek bir ürün olduğunu düşünürsek bu fiyatı hakettiğini düşünüyorum. Siz hangi serumları kullanıyorsunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyorum!

Görüşmek üzere..

Mutlu haftalar 🙂

Toplam Ziyaret: 2351 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 4 Ortalama: 2]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir