Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto

kaya levreği

Merhabalar, geçen hafta eşim arkadaşları ile fuardaydı. Çocuklarla oyun oynarken vaktin nasıl geçtiğini anlamamıştık. Derken ufaklık karnım acıktı dedi. Çocuklar için çorbayı ısıttım. Çorbayı hemen içtiler ama karınları tam doymamıştı. Ne yapsam diye düşünürken aklıma konserve balık geldi. Geçen yıl eşime denemesi için Garden Event etkinliğinde Kılıç Deniz Ürünlerinden konserve balık gelmişti. Dolaptan konserveyi buldum.

“Kaya Levreği – Fileto”   içinde kapari, karabiber, Zeytinyağı

kaya levreği
Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto

Konserve ton balığı çok yemiştim ama kaya levreği hiç yememiştim. İnanın çok merak ettim tadı nasıl diye. Özenle kutuyu açtım. İlk görüntü fena değildi. Çocuklar doysun diye ekmek arasına koymak iyi olur diye düşündüm. 

Çeyrek ekmek arasına çocuklar için kaya levreğini koydum. Sonra kendime de yarım ekmek arasına… Görünürde hiç kılçık yoktu, ton balığı konservesi gibiydi.

kaya-levreği
Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto

Çocuklara balık deyince hemen ton balığı mı diye sordular. Ben hayır kaya levreği deyince, yemem dedi büyük oğlan bana ton balığı ver.  dı-nı-nı-nııın … Yanlış söyledim, bu ton balığı. Neyse önce ufaklık yemeye başladı, ardından büyük oğlan. Acı dedi. Tam da o sırada ben de ilk lokmamı almıştım. İlk önce bana da acı geldi. Karabiber zeytinyağı içinde tüm baharatını balığa geçirmişti. Derken ufaklık yemeğe devam etti. Büyük oğlan yememek için ekmek sert diye bahane uydurdu. Ardından kaya levreği olduğunu itiraf ettim. Ekmeğin içinden koparıp konserve kutusunu gösterdim. Levrek çok lezzetli olur, sana bu şekilde vermemi ister misin, diye sordum. Evet dedi ve ağzına attı. Sonra bir tane daha, bir tane derken tamamını bitirdi. İlk gelen acılık aslında iştahını açmıştı. Sonra ben de yarım ekmeğimi yedim. Benim acı ile hiç aram yoktur ama iştahımı açtığını söyleyebilirim.

kaya levreği
Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto

Beğenmeseydik muhakkak kutuda biraz balık kalırdı, ne dersiniz?

Kılıç Deniz ürünlerini de ton balığı dışında ki konserveleri bizimle tanıştırdığı için tebrik ederim.

 

Afiyetle kalın… 

kiliclogo
Kılıç Deniz Konservesi – Kaya Levreği Fileto
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 2]

Toplam Ziyaret: 3742 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirYazar Hakkında

(23 yazısı var )

Her şeyden kıymeti 2 oğlum Ege ve Efe Deniz, en büyük destekçim biricik eşim Şafak ve ben hayatımıza olanca hızımızla devam ederken sizlere benden ve bizden bir şeyler verebilirsem ve sizin hayatınızda da fark yaratabilirsem (birkaç kişi bile yeterli) bu site için yaptığım çalışmalar ve zaman boşa gitmeyecek diye düşünüyorum.

1972 Salihli doğumluyum. Burçlara göre bakarsanız bir ikizlerim. Sınırsız hayal gücüm, hiç bir zaman büyümek istemeyen, her zaman eğlenecek bir şeyler bulan, hayata hep pozitif yanından bakan, yetenekli ve eğlenceli biraz da sıra dışıyım. Kimseye merhaba demekten çekinmem.

Aklıma hep yıllarca önce gittiğim Denizliler günü geliyor. Kapıda herkesi hoşgeldin diye karşılamış, çılgınlar gibi pistte dans etmiş, Denizli şivesi ile konuklarla sohbet etmiş, sonra da kapıda gelecek sene görüşmek üzere diye uğurlamıştım. inanın çok eğlenceliydi. :)

“Kimi yere baktı yerdeki çamuru gördü, kimi göğe baktı gökteki yıldızı gördü”

Hep gökteki yıldızları görmeyi tercih ederim. Çamuru herkes görür, önemli olan zor anlarda bile umut dolu olmak. İnsanlara her zaman daha iyisine layık olduklarını anlatır, kendi potansiyellerini keşfetmeleri konusunda onları yüreklendiririm.

94 Deniz Harp Okulundan elektronik mühendisi olarak mezun oldum. 5 yıl sonra da üsteğmenlikten istifa ettim. Sonrasında hep bilişim ve teknoloji şirketlerinde çalıştım.

İş alanım donanım, yazılım, eğitim, sistem, network… Birçok kimsenin bilmediği bir sürü terimle teknoloji içinde boğulmadan iş hayatına devam ediyorum.

Ölü zamanlarını yatırım aracı olarak kullanarak tüketim organizasyonu kuruyor, liderlik becerilerini geliştirmek için kişisel gelişim seminerlerine katılıyorum.

Burada da öncelikli olarak iş hayatım nedeni ile tecrübe ettiğim ürünleri sizlerle paylaşacağım. Ayrıca Tüketici olarak yaşadığım güzel ve üzücü olayları sizlerle paylaşacağım. Hep birlikte sorunlara çözüm arayıp, bulacağız.

Sorunsuz teknoloji için geri bildirim çok önemli.

Sevgiyle kalın :)

Alp Tolga

Web sitesi: http://www.nettowork.com