Konuşmak İster Misin Hikaye Dizisi

Merhaba Sevgili Okurlar,

Benim yazılarımdan kitaplara ne kadar düşkün olduğumu anlamışsınızdır. Gözlerim okuyamayacak duruma gelene kadar elimden kitapları bırakmayacağım sanırım. Benim için o kadar değerli ki kızımla bile bazen paylaşmak istemiyorum.

Oğlumda artık bizim gibi. Roman okumuyoruz ama ne kadar eğitici hikaye ve öykü varsa alıp okuyoruz beraber. Tırtıl Kids Kitap evinden aldığım bu yazıda yazdığım hikaye kitapları Berke tarafından çok sevildi. Her akşam değiştire değiştire okuyoruz.

20150819_113912Hikaye dizisi kitapları resimli ve çocukları sıkmayacak sadelikte yazılmış ve güzel örneklere yer verilmiş. Her çocuğun aklından geçen soruları soruyor bir şekilde ve yetişkinlerin ağzından çıkan sözcüklere yer vererek cevaplıyor.

Ben okurken bazen kendi günlük hayatımızdan örnekler vererek Berke’nin daha net anlamasını sağlamaya çalışıyorum.

20150819_114213

20150819_113834

20150819_113850

Hatta kısa bir örnek vermek istersem, cumartesi yeğenimle oyun oynarken Pepe dergisini vermek istemedi ve çok bağırmaya başladı. Bende onu yanıma alarak paylaşmak hakkında neler öğrenmiştik onu hatırla dedim ve etkili bir konuşma yaptım. Beş dakika sonra baktım güzel güzel oynuyorlar 🙂

İnanın çocuklar biz yetişkinlerden daha iyi durumdalar. Kavga bile etseler kin gütmüyor ve hemen unutuyorlar. Keşke bizler de onlar gibi olsak.

Çocuk gelişimi ve olumsuz düşüncelerle nasıl başa çıkabileceğimizi anlatan tatlı, sevimli ve bir o kadar eğlenceli hikaye dizisi. Benim elimde; Paylaşmak Hakkında, Alay Etmek Hakkında, Cesaret Hakkında, Şikayet Hakkında olan hikayeleri var.

Diğerleri de en kısa zamanda temin edilecektir.

Bir çocuğa hediye edilebilecek güzel bir hikaye dizisi. Mutlaka alınıp, okunmalı.

Haftaya başka bir konu ile görüşmek üzere.

Hoşçakalın 😀

DİZİNİN DİĞER KİTAPLARI

 1. Yardım Etmek Hakkında Konuşmak İster misin? 
 2. Şikayet Etmek Hakkında Konuşmak İster misin? 
 3. Paylaşmak Hakkında Konuşmak İster misin? 
 4. Kıskançlık Hakkında Konuşmak İster misin? 
 5. Kibirli Olmak Hakkında Konuşmak İster misin? 
 6. Kötü Söz Söylemek Hakkında Konuşmak İster misin? 
 7. Öfkelenmek Hakkında Konuşmak İster misin? 
 8. Dikkatle Dinlemek Hakkında Konuşmak İster misin? 
 9. Cesaret Hakkında Konuşmak İster misin? 
 10. Alay Etmek Hakkında Konuşmak İster misin? 
 11. Affetmek Hakkında Konuşmak İster misin? 

Her bir hikaye 3,50 TL

Benim kuzum BERKE

IMG_20150807_000907

 

IMG_20150814_235152

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 2361 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com