Küçük Kara Balık Neler Yapıyor?

Merhabalar

Çok okuyan bir anne olduğumu yazılarımdan anlamışsınızdır. Kitap seçimlerimi yaparken özellikle çocuk kitapları için olanları, mutlaka eğitici ve öğretici özelliklerine bakarak seçiyor ve sevdiklerimi sizinle paylaşmaya gayret gösteriyorum. Doğru bilgiyi, doğru şekilde anlatmayı ve iyi yorum yaparak sizlere iyi paylaşım yapmayı tercih ediyorum.

Yazdıklarım ve yorumladıklarım defelarca okunup denenmiş olduğunu bir kez daha belirtmek isterim.

Geçen hafta kızımla birlikte CNR Kitap Fuarı‘ndaydım ve çok fazla kitap aldım.

Kendime aldıklarımın yanı sıra oğlum Berke içinde bir kaç kitap seçtim.

Seçtiklerimden biriside eski bir kitap olan Kırmızı Kedi Çocuktan yeniden basılan Samed Behrengi’nin yazdığı Küçük Kara Balık

20160316_192846-1

Bu kitap Berke’ye aldığım en uzun kitapların arasında ilkini oluşturmakta. Kitap 60 sayfa ve ben Berke’yi fazla sıkmadan uykudan önce biraz biraz okuyarak hem anlamasının daha kolay olmasını, hemde maceranın devamında neler olacağını hayal etmesini sağlayarak kitabı yarıladım.

Şimdi kitaptan çok az bilgi vererek biraz anlatmaya çalışacağım.

Kahramanımız kitabın adından anlaşılacağı gibi Küçük Kara bir Balık.

Her gün annesinin peşinden giden küçük kara balığımız bir gün annesine derenin en ucunu görmek istediğini, başka yerlerde olan bitenleri merak ettiğini söylemekle başlıyor. Kendi yapmak istediklerini anlatmak ve karşındakileri ikna etmek için uğraş veren küçük kara balık amacına nasıl mı  ulaşıyor?  İşte bundan sonrasını size bırakarak, merak etmenizi, kitabı alarak çocuğunuza okumanızı diliyorum.

Özgürlüğünü aramak için, hayatı ve dünyayı keşfetmeye hazır, cesur bir balık, her şeyi arkasında bırakarak inandığı ve yaşamak istediği hayalin ardından giden bir balığın yaşam hikayesi, inanmak ve başarmak adına kurgulanmış güzel bir kitap.

Başucu kitapları arasında yer alan Küçük Kara Balık’ı okumalısınız.

20160316_192817

Küçük Kara Balık 

Kırmızı Kedi Yayınevi

Yazar: Samed Behrengi 

Çeviren: İlknur Özdemir 

Resimleyen: Serap Deliorman

Sayfa Sayısı: 60

Fiyat: 7 TL

Haftaya görüşmek üzere.

Sevgiyle kalın.

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1042 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirElmas Koçan

Yazar Hakkında

(94 yazısı var )

Ve Ben…
Kendime bazen şöyle diyorum: Güzeller güzeli iki çocuk annesi, öğrenci, ev hanımı ayrıca yetkili otomotiv servisinde çalışan arabaları çok seven bir müşteri danışmanı.
Bu kadar uğraşın arasında, kitap okumak vazgeçemediğim bir tutkum. Oğlum Berke ile yaptığım etkinliklerden aldığım zevk paha biçilemez düzeyde. Kızım Damla ile türk kahvesi eşliğinde yaptığımız sohbetlerin tadı hiçbir yerde yok. Takip ettiğimiz dizlerin yorumunu yapmak, tartışmak ayrı bir eğlence.
Tipik bir aslan burcuyum. Başarısızlığa ve bilgilerini kendine saklayanlara tahammülüm yok. Yemeyi ve ayrıca yapmayı çok sevenlerdenim. Dünyaya yeniden gelsem kendi yaptığım yemekleri sunacak küçük bir göl manzaralı lokanta sahibi olmak isterdim. Karadenizli olduğumdan denizi olmayan bir şehirde yaşayamam. Yeşili, çiçekleri ve hayvanları çok severim. Köpeğimiz Lucky kaybolduğundan beri bir daha evde hayvan beslemedim.
Birçok kadın gibi alışveriş yapmaktan, yeni yerler ve yeni tatlar edinmekten, bulunduğum her ortamda yeni yüzler tanımaktan mutluluk duyarım.
Çikolatasız yaşayamam.
Fotoğraf çekmek bir tutku benim için. Paylaşımdan korkmam. Benim gördüğüm güzellikleri başkaları da görsün isterim. Sürekli bir şeyleri fotoğraflarım.
Her kötülükten veya olumsuzluktan bir ders çıkarılması gerektiğine inanırım. İyilik her zaman kazanır derim. Kazınır da.
İyilikten vazgeçme…
Temizlik gibisi yok. İyi ki de bulaşık ve çamaşır makinesi icat edilmiş. Yoksa ne yapardık:)))
Eski olan her şey ilgimi çeker. Eski zamana yapılmış filmleri seyretmeye bayılırım.
Tabak çanak almaya, bakmaya doyamadığım bir şey. Deterjan kokusu gibi yoktur.
En büyük aç gözlülüğüm sürekli kitap almak.
Hayatımdaki en önemli varlıklarım ilk önce biri sağ, biri sol gözüm olan çocuklarım. Ailem onlardan sonra geliyor. Hayatta her şeyin bir sıralaması varmış. Bu durumu anne olduktan sonra anladım. Anne olmak Allah’ın kadınlara bahşettiği en güzel şey olduğunu düşünüyorum. Canım annemi anne olduktan sonra daha fazla düşünüyorum.
Zaten duygusalım, her şeye ağlarım ama anne olduktan sonra daha da hassaslaştım. En sevmediğim özelliğim kafamın içinde sürekli konuşmak ve duygularımı o an saklayamamak.
Ben buyum işte. Adım Elmas. Bazılarında göre elmas gibi parlayan…

Web sitesi: http://www.elmaspiriltilari.com