Kullanmadığınız Tekstil Ürünlerini H&M ye getirin

Merhaba Herkese

Bugün sizlere güzel bir etkinlikten bahsetmek istiyorum

İnternet de dolaşırken rastladım ve bende bu etkinliğe katıldım sizlere de haber vermek istedim;

Kullanmadığınız tekstil ürünlerini size en yakın H&M mağazasına getirin!

 

logotype

Lekeli ts-hirtler, çorap tekleri, hiç giymediğiniz o elbise hatta o eski havlu ve çarşaflar. Hiçbir şey  yeni bir hayat verilmeyecek kadar yırtık ya da eski değildir sloganı ile yola çıkan H&M mağazları 3600 noktada bu ürünleri topluyor. Linke girdiğinizde size en yakın H&M mağazasını tespit ediyorsunuz ve ardından topladığınız ürünleri götürüyorsunuz. Toplanan kıyafetlerden iyi durumdakiler 2.el mağazalara yönlendiriliyor. Kullanılmayacak kadar kötü durumdakiler temizlik bezi,kilim v.b. olarak kullanılıyor. Geri kalanlar ise izolasyon ya da dolgu maddesi olarak kullanılıyor. Ayrıca lif olarak öğütülüp ipliğe dönüştürülerek yeni kumaşlar dokunabiliyor. Toplanan giysilerin %99 u tekrar giyilebiliyor ya da kullanılabiliyor. Geriye kalan %1 ise enerjiye dönüştürülüyor. Öğütme sırasında oluşan tozlar bile filtrelenilerek yeni malzemelere dönüştürülüyor. Bu hizmetle elde edilen gelirin tamamı tekstil endüstrisinde  geri dönüşüme yönelik sosyal proje ve yenilikçi araştırma projelerine aktarılmaktaymış ne güzel.

Başka bir yazıda görüşmek üzere

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Toplam Ziyaret: 1294 ,
Beğen & Paylaş:

Yazı ile ilgili 2 yorum “”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirLerzan Kara

Yazar Hakkında

(40 yazısı var )

İşletme mezunu asıl mesleği sigortacılık olan ancak eşimin iş durumundan dolayı sonradan ev hanımlığına geçiş yapanlardanım. Ama asla sadece bir ev hanımı olarak kalmadım geriye değil hep ileriye baktım ve bakıyorum…
İki oğlumla vakit geçirmeyi ve onlardan bilgi olarak hep önde olmayı sevdiğim için araştırmacı bir yapım var.Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliğine bu şekilde bulaştım ve severek devam ediyorum. Gezmeyi fotoğraf çekmeyi ve yaşamayı sevdiğim için elimden geldiğince hayatı güzelleştirmeye çalışıyorum. Aynı zamanda Niğde Doğader üyesim.
www.lerzankaradan.com isimli blogumu yönetiyorum. Bundan sonra Çarşamba günleri sizlerle Bloggerlar Paylaşıyor çatısı altında buluşacağım.
Herkese Sevgiler

Web sitesi: