Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

 Merhaba,

Saçlarınızın sık yağlanmasından şikayet mi ediyorsunuz?  Hastasınız ve saçınızı yıkamak istemiyor musunuz? Ya da sular kesik duş alamıyor musunuz? Bu sorulardan birine cevabınız evet ise yazının devamını okumanızı mutlaka tavsiye ediyorum.

Çeşitli nedenlerle saçlarınızı yıkayamıyorsanız ya da saçınız çok çabuk yağlanıyorsa hemen kendinize bir kuru şampuan ediniyorsunuz. Adı üstünde kuru şampuan, saçınız kuru iken saçınıza uygulayabileceğiniz bir ürün. Pudralı yapısı sayesinde saçın fazlası olan yağı emerek yeni yıkanmış bir görünüm kazandırır, aynı zamanda da daha hacimli görünmesini sağlar, saçınızın sönüklüğünü geride bırakır. 

Kullanımına gelirsek; Piyasada bulunan herhangi bir markanın kuru şampuanını alıp kullanmadan önce iyice çalkalıyorsunuz. Daha sonra saçınızı tutam tutam ayırarak dip kısımlarına 30 cm uzaklıktan kuru şampuanınızı sıkıyorsunuz.. Saç spreyi gibi bir kullanımı olduğundan sıkarak ürünü uygulamanız gerekiyor. Mümkün olduğunca saçlarınızın hacim kazanmasını istediğiniz bölümünün alt kısmından başlayarak üste doğru tutamlarınızın dibini kuru şampuanlamanız gerekir.

Ürünü çok yakından uygularsanız saçınızı beyaz  bir görüntü kaplayabilir. Korkmayın onun da çözümü gayet basit. Elinizle hafif masaj yaparak o beyaz görüntüyü dağıtabilirsiniz. Saçınızı kuru şampuanladıktan sonra elinizle şekil verdiğinizde işiniz bitmiş oluyor. Artık hazırsınız ve dışarı çıkabilirsiniz hem de taptaze saçlarınızla ve mis gibi bir kokuyla.

Piyasadaki kuru şampuanlardan ben Toni&Guy ve Batiste markalarını kullandım. Toni&Guy’ın 250ml lik boyutu piyasada 30-40 tl arası satılıyor. Gratis ve Watsons’larda bulabilirsiniz.

tony-guy-cleanse-dry-shampoo
Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

Batiste ise yeni gelen bir marka. Onun da 200 ml’lik boyutu piyasada 25-30 tl arası bi fiyata satılıyor. Batiste de Sephora ve Watsons’larda reyonlarda.

xxl-250x250-5.640.38948
Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ben ara sıra ihtiyaç duyduğumda kuru şampuana başvuruyorum. Saçlarım yeni yıkanmış gibi bakımlı ve güzel kokuyor. Zor zamanlar için gerçekten ideal size de tavsiye ederim . 😉

Haftaya yine ilgi çekici ve merak edilen başka bir konu ile sizlerle buluşacağız.

Görüşmek üzere 😉 Takipte kalın. 

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 5 Ortalama: 2]

Toplam Ziyaret: 3899 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirEbru Geçer

Yazar Hakkında

(111 yazısı var )

evre ve hayvan dostu, duygusal bir balık burcu, yetenekli, kozmetik ürünlerine meraklı, biraz hayalperest ve çocukları çok seven bir eğitimci olan ben, bir kaç sene önce blog dünyasına www.locosmetico.blogspot.com bloğum ile adım attım.

Blogger dünyasını zevkle takip ediyorsanız, “Yeni çıkan ürünler acaba neler?” diye internette araştırma yapıyorsanız mutlaka benim bloğuma da bir kere bile olsa uğraşmışsınızdır. Bir yandan kendi blogumu yazmaya devam ederken diğer yandan da sizlerle www.bloggerlarpaylasiyor.com üzerinde buluşacağız. Yeni çıkan ürünler, sık kullandıklarım, kozmetik ürünlerinin artıları, eksileri ve daha bir çok şey paylaşacağım konular arasında yer alıyor. Bu sürükleyici kozmetik macerasına hazırsanız sayfamıza mutlaka bekleriz sizleri.

Web sitesi: http://locosmetico.blogspot.com.tr/