La Roche- Posay Effacler Jel

La Roche- Posay Effacler Jel

Merhaba Arkadaşlar

Bu hafta yeni biten temizleme jelimden sizlere bahsetmek istiyorum. La Roche- Posay Effacler Jel. Belki çoğunuzun daha önceden kullandığı ya da elinde olup da kullanmayanlar vardır.

Öncelikle şunu demeliyim ki kendi blogumda cildimin hassaslığından sürekli bahsettim ve burada ki paylaşımlarımda da bunu göz önüne alarak yapacağımı bilmelisiniz.

Effacler Jel yağlı ve hassas ciltler için üretilmiş bir temizleme jelidir. Genellikle temizleme jelleri bir çok kişi tarafından makyaj temizleme jeli olarak kullanılır. Effacler jel akneye eğilimli olan ciltlerde temizleme jeli olarak kullanılması en doğrusu olacaktır.
Günlük yaşamınızda ister makyaj yapın ister makyaj yapmayın temizleme jeli kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Çünkü cilt herhangi bir uygulama yapılmasa da günlük olarak temizleme ihtiyacı duyar. Özellikle akneye meyilli ciltlerde cildin yağlı olmasından dolayı denge kurulabilmesi için temizlenmesi gerekir.

la-roche-posay-effacler-jel
La Roche- Posay Effacler Jel

Ben Effacler jeli kullanırken genel olarak sivilcelenme olduğunda kullandım. Sivilcelerimin çok çabuk kurumasını sağlıyor. Bazı dönemlerde makyaj temizleme jeli olarak da kullandığım oldu fakat bunda yine bir temizleme jeli kullanmak zorunda kaldım. Çünkü Effacler jel makyaj temizleme jeli değil sadece normal günlük hayatta kullanılması gereken bir jel.

Effacler Jel içeriğinde termal su barındırdığı için cildin nem oranı ve yağ oranını dengeleme de gerçekten başarılı. Hafif köpürme sağlıyor. Bunun dışında ciltten arındırmak oldukça kolay.
Şeffaf bir rengi var. Uygulama yaptıktan sonra cildinizde bir ferahlama olduğunu kısa süre hissediyorsunuz.

la-roche-posay-effacler-jel
Alkol ve paraben içermeyen Effacler Jel nemli elleriniz ile cildinize uygulayıp hafif masaj yaparak cilde yedirmeli ve daha sonra durulamalısınız.

125 ml olan bu jel uzun süre kullanmanızı sağlıyor. Çünkü yapısı oldukça yoğun. Akneye meyilli ciltler üzerinde test edilerek satışa sunulan bu temizleme jeli çeşitli internet sitelerinde farklı fiyatlarda sunulabiliyor. Ayrıca eczanelerde de bulabilmek mümkün. Yetkili satış noktalarına La Roche-Posay sitesinden de ulaşabilirsiniz.

Kullandığınız cilt temizleme jelinizi değiştirmek istiyorsanız mutlaka denemelisiniz. Benim için en önemli yan sivilcelerimde kuruma sağlayarak cildimin yağ dengesini koruması oldu. Umarım deneyecek olan arkadaşlara bahsettiğim bu ürün faydalı olacaktır.

Sevgiyle kalın ve gülümsemeyi unutmayın 🙂

Toplam Ziyaret: 2040 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir