Lancome Hypnose Drama Eyes 5 Color Far Paleti

Herkese merhabalar!

Bu hafta sizlere benim ilk kullanımdan itibaren çok sevdiğim bir markanın yine sevdiğim bir far paletinden bahsedeceğim: Lancome Drama Eyes. Bu palet gözlerde buğulu ve dumanlı bir etki yaratmayı hedefliyor. Bu palette farklı tonlarda göz makyajı yapmaya olanak sağlayan 5 farklı renk yer alıyor. Bendeki rengi biraz iddialı. DR1-Bain de Minuit benim gece makyajı için tercih ettiğim bir palet. İçerisinde farklı amaçlarda kullanılmak üzere 3 tip fırça da  bulunuyor. Seyahatlerde bu özelliğiyle de çantaya atmak için oldukça ideal olduğunu söyleyebilirim. Gelin birlikte incelemeye başlayalım. 

lancomehypnose
Lancome Hypnose Drama Eyes 5 Color Far Paleti

Bu palet içerisinde lacivert, gri ve siyah tonlarını barındırıyor. Görmüş olduğunuz gibi oldukça simli bir yapıda. Hatta içinde kocaman simler var. Eğer böyle farları sevmiyorsanız bu paleti de sevmeyebilirsiniz ama benim gibi parıltı aşığı bir insan için çok güzel bir hediye olabilir 🙂

Sol ve sağdaki büyük boyuttaki renkler paletin ana renklerini oluşturuyor. Soldaki rengi daha kasvetli bir bakış için kullanabilirsiniz. Sağdaki ise simli açık mavi, daha günlük kullanıma uygun bir renk. 

lancomehypnoseswatch

Ortadaki renklere bakalım biraz da. Bu renkler genellikle göz kapağı çizgisi karıştırma alanında, gözü çerçeveleme bölgesinde ve aydınlık verme bölgelerinde kullanılmak üzere konulmuş. En üstteki renk siyah, bir eyeliner çizgisi elde etmenizi sağlıyor. Ortadaki renk karıştırma bölgesinde kullanılıyor. En alttaki renk ise aydınlatıcı amaçlı konulmuş. Renklerini aşağıda da görebilirsiniz.

lancomehypnoseswatch

Ayrıca bu far paletinin içerisinden bir de uygulama kitapçığı çıkıyor ki ben bunu düşünmüş olmalarından çok hoşlandım 🙂 Özellikle benim gibi far sürmeyi pek beceremeyenler ya da yeni makyaja başlayanlar için bu kitapçık çok yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. Hangi fırçayı hangi renklerde kullanmamız gerektiği ve hangi renkleri hangi bölgelere uygulamamız gerektiği güzel bir şekilde gösterilmiş.

lancomehypnose
Lancome Hypnose Drama Eyes 5 Color Far Paleti

Genel olarak memnun kaldığım bir ürün oldu. Eksi yanlarına gelecek olursak öncelikle fiyatı piyasadaki farlara göre pahalı. Yaklaşık 150 TL gibi bir fiyata sahip. Diğer bir olumsuz yönü ise biraz tozutuyor olması. Yanaklarınıza simler bulaşabilir, çok temiz bir uygulama sağlamıyor. Ancak kalıcılığını ve farların yapısını düşünürsek bu eksi yönleri telafi ediyor diyebilirim. 

Görüşmek üzere..

Mutlu haftalar!

Toplam Ziyaret: 2499 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

One thought on “Lancome Hypnose Drama Eyes 5 Color Far Paleti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir