Lip Balm Karşılaştırmaları..

Merhaba

Bugün high-end diyebileceğimiz 3 tane lip balmın karşılaştırmasını yapacağım. Bakalım hangisi almaya değer hangisi değmez.

Balmları nereden aldım hatırlamıyorum, bir tek Kiehls bana bir etkinlikte hediye edilmişti. Burt’s Bees Lip shine sanırım Türkiye’de yok.

İçlerinde temiz içeriğe Burt’s Bees sahip, aktif içeriğinde tatlı badem yağı bulunuyor ve kokusu da harika.

Loccitane ise sanırım bir koleksiyon ya da set ürünüydü ve artık bulunmuyor. Ürün EcoCert seritifikasına sahip ve organik zeytin özleri var içinde. Burnumun dibine sokarsam çok hafif bir parfüm/zeytin karışımı bir koku geliyor hakikaten.

Maalesef Kiehl’s’in içerik listesinde ilk sırada petrolatum var, Kiehl’s bu içerik listesini acilen değiştirmeli bence. Dolayısı ile en yoğun ürün yapısına da Kiehls sahip ve tuhaf bir şekilde yine en güzel koku da onda. Kendisi mangolu ve hakikaten mango meyvesi gibi kokuyor.

lip balm
Lip Balm Karşılaştırmaları

Burt’s Bees ve Loccitane‘in ambalaj ağızları dudağa direk uygulama yapmaya uygunken, Kiehl’s uygun değil. Mutlaka parmakla alıp sürmek lazım, bu da parmağı biraz yapış yapış bırakıyor. Dudakta ıslak görünüm veriyorlar ve yapış yapış bir his uyandırmıyorlar.

Duruşlarında pek bir fark yok, Burt’s Bees birazcık daha pembelik ve ışıltı içeriyor hepsi o kadar.

Yine bu 3’lüden birini seçmem gerekseydi sanırım Burts’s Bees’i seçerdim.

Sevgiler..

Toplam Ziyaret: 1772 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir