Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici

Merhaba, bir süredir kullandığım Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici’den bahsetmek istiyorum.  Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici hem göz hemde dudak temizleyici özelliğe sahip. Benim Tercihim diğer markalarda da hep çift fazlı olanlardan yana.  Çünkü yumuşak yapısıyla en hasas yerlerimizden olan göz temizliğinde, tenimize zarar vermeden, tahriş etmeden temizlik sağlıyorlar. Açıkçası uzun bir zamandır Yves Rocher dışında bir temizleyici kullanmıyordum. Zaman zaman sadece Uni Care Göz Temizleme Disklerini kullanıyorum. Özellikle seyahatlerde çok pratik olduğunu düşünüyorum.

Gözlerim çok hassas olduğundan pek çok ürün gözümü yakıyordu. Bu şekilde pek çok ürünü çöpe atmışlığım var. O zamanlarda blog sayfam olmadığı için maalesef ürünlerin yazıları yok. Özellikle marketlerde satılan tüm markaların Göz makyajı temizleyicilerine ön yargılı olduğumdan almıyordum. Şuana kadar en beğendiğim Yves Rocher’nin ve Amway Artistry Göz makyajı temizleyicileri olmuştu. Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici’yi görümcem hediye etmişti. O şekilde deyeyeyim bari diyerek kullandım.

Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici’nin Vaadlerine gelince,

Hassas Göz Makyaj Temizleyicisi mükemmel ve son derece yumuşak makyaj temizleme imkanı sunar.

Son derece taze olan ürünün tahriş etmeyen formülü gözleri hassas olanlar ve kontakt lens kullananlar için uygundur.

Suya dayanıklı makyajı bile çıkarır.

Evet son derece yumuşak yapıda bir ürün. Gözlerimi yakmıyor. Suya dayanıklı mascara kullanmıyorum o sebeple o açıdan yorumlayamaycağım. Makyajımı temizlerken önce bol suyla yüzümü yıkıyorum. Gözlerimdeki makyajı yumuşatıp biraz akıtıyorum. Daha sonra makyaj temizleyiciyi çalkalayıp homojen hale gelince pamuğa döküp makyajı siliyorum. Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici karıştıktan sonra hemen ayrışmıyor, pamuğa homojen dökebiliyorsunuz.  Bazı maskaralarımı çıkarmada biraz uğraştırıyor. Eğer Eyeliner kullanmış isem göz diplerimi temizlemede yine biraz uğraşıyorum. Tamam temizledim dediğim noktada yüzümü temizleme jeli ile yıkıyorum ama bir bakıyorum yine akıntı var. Fena bir ürün değil ama ağır makyajı temizlemede bana yetersiz gibi geliyor. Suya dayanıklı mascarayı temizlemede zorlanırım diye düşünüyorum. Dudak temizlemede gayet başarılı buluyorum. Kalıcı mat rujları bile rahatlıkla çıkarıyor.

Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici - Göz Ve Dudak
Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici – Göz Ve Dudak

Loreal Çift Fazlı Makyaj Temizleyici’nin ambalajından hoşlanmadım. Döküldüğü kısımda bir çıkıntı falan olmalı, kapak yapısı farklı olmalıydı. Pamuğa dökerken sıkıntı oluyor. Çok kaba görünüyor ayrıca. Fiyat olarak 12-20 TL arasında değişiyor. Kampanyaya falan da denk getirebilirsiniz. Marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Peki ben bu üründen tekrar kullanırmıyım? Hayır tekrar kullanacağım bir ürün değil. Şuan elimde olduğundan bitirmeye çalışıyorum.

Umarım faydalı ve açıklayıcı bir yazı olmuştur. Yeni yazılarda görüşmek üzere…

Toplam Ziyaret: 778 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 2 Ortalama: 3.5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir