Lûgat 365

Herkese günaydın
Vücudumuzun dinç, beynimizin de bir o kadar aktif olduğu bir hafta dileyerek bu hafta çok tatlı bir eseri konuşalım istiyorum. Belki duymuşsunuzdur “Lûgat 365”

Lûgat 365
Lûgat 365

Banu Ertuğrul ve Onur Ertuğrul‘un birlikte oluşturduğu bu eser artık hiç kullanmadığımız, belki de ilk kez duyduğumuz kelimeleri gün yüzüne çıkarıyor. “Son bir saygı duruşu bizimkisi ” diyerek bu kelimeleri tekrar hatırlatmak istiyor bu kitap bize. Kitabın çıkış kelimesi ise “Hissikablelvuku” Önsezi anlamına gelen bu kelime dilimize Arapça’dan geçmiş.

image

Her sayfada başka bir kelime bulunuyor ama işin en güzel yanı hemen yan yaprakta kelimeyle alakalı kısacık paragraflar var.

Lûgat365
Lûgat365

Bunlarda edebiyatımızda ki başka eserlerden alıntılanmış. İlk basımı 2015 yılında yapılmış ve yayınını da “Can Yayınları” üstlenmiş. Kapağı gerçekten çok kaliteli elinize aldığınız ilk anda fark ediyorsunuz . Fiyatı da 35 tl.

Lûgat365
Lûgat365

Alıp kütüphaneniz de bulundurmanız gereken bir eser bence. Kitabın önsözünde de dediği gibi ” Tüm kelimeler güzel ama bazıları diğerlerinden daha güzel.”

İyi haftalar

Toplam Ziyaret: 1162 ,
Beğen & Paylaş:
Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 3]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir