Makyaj Bazları..

Makyaj bazları iyi ve kalıcı bir makyaj için yaz kış vazgeçilmezim. Gerçekten de şöyle bir düşündüğümde benim en çok kullandığım ürün makyaj bazıymış. Hem çok çeşitli hem de bol kullanıyorum bu nedenle de çok çabuk bitiriyorum. E tabi yüz için ayrı, göz için ayrı, göz altı için de apayrı olursa böyle oluyor.

Make up bases
Make up bases

Bu yazı ile de size fikir versin diye en sevdiğim ve en fonksiyonel, ayrıca kolay ulaşılabilir ve uygun fiyatlı makyaj bazlarımdan bazılarından bahsetmek istiyorum. İlk olarak en son Rossmann‘ın yeni markası Catrice’den aldığım, özellikle kırmızı yüz rengini dengeleyen yeşil renkli yüz bazından bahsedeyim. Benim yüzüm çok kırmızı değil ama bu bazın  renk eşitleme ve matlaştırma etkisini çok beğendim ve kendi blogumda daha ayrıntılı da yazacağım. Fiyatı 15 TL. civarında ve artık Rossmann’ın sürekli ürünleri arasında.  

Sephora baz ise  aslında gözenek küçültücü etki vaat ediyor ama bu açıdan çok etkili değil, daha çok matlaştırma ve sabitleme etkisi var. Fiyatı aklımda değil ama çok da pahalı değildi.  

Essence göz bazı piyasadaki en uygun fiyatlı ve başarılı bazlardan biridir. Ben çok severek kullanıyorum, bu sanırım aldığım 3. ‘dür. Fiyatı 10 TL. civarında ve göz makyajını sabitlemekte çok başarılı. Ayrıca göz altıma da kapatıcıyı sabitlesin diye kullandığım da oluyor.

Sizin de baz önerileriniz varsa bekliyorum.

Sevgiler..

İrem..

Yazıyı nasıl buldunuz?
[Toplam: 1 Ortalama: 1]
Toplam Ziyaret: 1633 ,
Beğen & Paylaş:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdirİrem Özker

Yazar Hakkında

(102 yazısı var )

İstanbul’da yaşayan, 1 çocuk annesi, makyajı, kozmetik ürünleri, kitapları, yemeyi, içmeyi, arkadaşlarımla gezmeyi çok seven bir şehir plancısıyım..
Blogumda yazmaya ve deneyimlediğim ürünleri sizlerle paylaşmaya devam ederken, bir yandan da burada yani bloggerlarpaylasıyor.com’da sizlere yine denediğim kozmetik ve makyaj ürünlerini, gittiğim gezdiğim yerleri, belki değişik yemekleri, seyrettiğim film ve dizileri kısaca yaşadığım hayatı paylaşmaya çalışacağım. Umarım zevkle okursunuz çinkü ben zevkle yazacağım.

Web sitesi: